קמינו פורטוגז

מי אנחנו

קמינו דה סנטיאגו – בדרך שלך

טלי אפללו - מייסדת

DARE2WALK

היציאה למסע הראשון שלי בקמינו דה סנטיאגו הייתה מלווה בחששות רבים ובארגון לא פשוט. חודשים נברתי באתרים ותרגמתי מידע משפות שונות כדי לנסוך בעצמי ביטחון שיאפשר לי לאזור אומץ ולצאת אל הלא נודע. מסע עליה לרגל קדוש לעולם הנוצרי, דרך עתיקה של מעל 1000 שנים וטרק מודרני שמושך אליו אלפי מטיילים מידי שנה, כל אלו עמדו אז בניגודיות מוחלטת לסוג הטיולים והנוודים שהכרתי וככל שהם היו מסתוריים יותר כך גברה הסקרנות שלי לגביהם, והרצון שלי לפרוץ את תקרת הזכוכית שמעליי הלך וגבר.

חששתי שלא אוכל לעמוד בהליכה אינטנסיבית של 20-25 קילומטרים ליום, חששתי נורא מלינה משותפת עם עוד עשרות אנשים בחדר, חששתי שהדרך לא תהיה לי בטוחה או שאהיה לבד וארגיש בודדה, פחדתי נורא שאזדקק לעזרה ולא יהיה אף אחד, או אולי אצטרך להתמודד עם גשם או עומס חום שלא אעמוד בו או שאולי סתם ימאס לי וארצה להפסיק ללכת. לא היה לי עם מי להתייעץ ולמי לפנות כי מעטים מאוד אז, הכירו את השביל.

בעקשנות ונחישות מצאתי את עצמי לאחר כמה חודשים בשדה התעופה של מדריד, שם ציפתה לי הפתעה דרמטית והתיק שלי פשוט הלך לאיבוד בטיסה. האמונה שכל מה שאני צריכה כדי לצאת לדרך נמצא בתוך התיק הזה כמעט ומנעה ממני את החוויה הנכספת, למזלי הרב לא וויתרתי ויצאתי בכל זאת. 

במהלך ההליכה בקמינו התמודדתי עם אין ספור אתגרים וקשיים. פשוט זה לא היה!

אבל בכל פעם שמצאתי בתוכי את האומץ להתגבר על מכשול הוצפתי בתחושת סיפוק עילאית והתגאיתי בעצמי. ובכל זאת הרגשתי שהחמצתי הרבה בדרך ושיכולתי לראות ולחוות יותר אם רק הייתי מתכננת נכון יותר את הדרך.

היום, חווית ההליכה בקמינו דה סנטיאגו כבר קוראת לאנשים רבים והופכת להיות פופuלרית בעיקר כי זהו מסע רגלי בטבע הפתוח, בתוך נופיה הקסומים של ספרד ופורטוגל ובגלל היותו מסע אישי וחברתי כאחד שמאפשר לחקור את המרחב החיצוני והפנימי.

שבילי הקמינו הם רבים ואורכם בין 350 עד 1400 קילומטרים לכל שביל. כל דרך עוברת בנופים שונים, תרבות, היסטוריה אומנות ותוואי דרך משתנה. מזג האוויר גם הוא מושפע מהאזורים השונים בהם עוברת הדרך ורמת שירותי הדרך משתנה ממסלול למסלול. לכן בחירת הקמינו הנכון עבורכם עלולה להיות משימה לא פשוטה ומבלבלת.

  

 לכן, במטרה לאפשר לכם, הולכי הרגל בדרך לסנטיאגו את הנוחות המרבית. החלטתי להיות לכם אי של ודאות במסע של חוסר ודאות. לעזור לכם לבחור את המסלול שיתאים לצרכים שלכם ולתכנן אותו לפרטים, לספק ולהזמין עבורכם את שירותי הדרך כמו לינה בחדרים פרטיים ונקיים, העברת הציוד ממקום למקום , הקפצות וסידורי הקרקע ועוד שירותים שעשויים להקל עלייכם על מנת שתהיו פנויים לחוות את החוויה במלואה ולא תצטרכו לדאוג ללוגיסטיקה. 

נכון שלא אוכל להבטיח לכם שלא יהיו קשיים או מכשולים בדרך, אבל אני כן יכולה להבטיח שהליווי המקצועי שלי יחסוך לכם זמן וכסף רב, יספק לכם את המידע בצורה ברורה ובשפה שלכם ויסייע לכם לצאת לדרך בקלות ובביטחון. 

אז אם החלטתם לצאת להרפתקה מחוץ לאזור הנוחות, אבל עדיין חשובה לכם הנוחות.. בואו לתכנן את הדרך איתי ותתחילו להתרגש כבר מהיום הראשון...

טלי