top of page
© Copyright

מסעות בקבוצה לקמינו דה סנטיאגו לשנת 2024 

קמינו פורטוגז קוסטל מאי

אורך המסלול בק״מ

129

מספר ימים

10

דרגת ארוח 

הדירוג הממוצא הוא 4 מתוך 5

דרגת קושי (1-5)

1

תאריך הטיול

14-23.05.2025

מחיר

2179


הקמינו הפורטוגזי שעובר דרך החוף הינו אחד השבילים היפים של הקמינו דה סנטיאגו. אורכה של הדרך מפורטו לסנטייגו דה קומפוסטלה הוא כ - 260 ק"מ והיא עוברת דרך כפרי דייגים ציוריים לאורך קו החוף של האוקיינוס האטלנטי הידועים בזכות הקולינריה המקומית המשובחת שלהם , חוצה את העיר הגדולה ויגו וחוברת לדרך הפורטוגזית המרכזית בעיר רדונדלה. דרך החוף מלאה בקסם ומפגישה אותנו עם תרבויות היסטוריה ונופים מגוונים.

המסלול שלנו עובר בחלקו השני של הקמינו הפורטוגזי קוסטל בדרך שאורכה 129 ק"מ המספקים לנו חווית הליכה יוצאת דופן בין ערי החוף הספרדיות באיונה, ויגו, רדונדלה ופונטבדרה . הדרך חוצה כפרים ציוריים רבים ומספקת לנו תצפיות מרהיבות על שפך נהר הויגו ואיי סאן סימון.
ההליכה בחלק האחרון של הדרך הפורטוגזית קוסטל יוביל אותנו עד לעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה, שם נוכל לקבל את תעודת הקומפוסטלה אחרי שהשלמנו את מאת הקילומטרים האחרונים של הדרך וליהנות משפע התרבות האומנות והקולינריה שיש לעיר להציע לנו.

פרטים
כולל

שילוב נהדר של מקומות עם לינה נוחה וחדרים פרטיים ונקיים עם מקלחת צמודה.
9 ארוחת בוקר.
העברות ציוד ממקום למקום .
7 ארוחות ערב מקומיות
ערכת ליוצאים למסע, הכוללת רשימת ציוד, תכנית אימונים, דרכון הדרך וצדפה.
ליווי המסע בהדרכה של מדריך ישראלי מקצועי
העברות משדה התעופה בויגו לנקודת ההתחלה לפי התכנית
 העברות אל שדה התעופה סנטיאטגו דה קומפוסטלה בחזור
סיור של מדריכה מקומית בעיר סנטיאטגו דה קומפוסטלה באנגלית
מיסים

לא כולל

טיסות אל ומארץ היעד ואו טיסות פנימיות
הוצאות אישיות לרבות ארוחות שלא נכללות במחיר הנ"ל
ביטוח ציוד וביטוח אישי ורפואי (חובה).
כל מה שלא צוין לעיל.
כניסה לאתרים.


תוספות

החבילה זמינה גם למטיילים יחידים, במקרה זה יש תוספת למטייל יחיד למחיר החבילה הבסיסי.

מחיר חדר יחיד - 590 אירו עבור כל הימים

הטיול הינו ל 10 משתתפים במידה ולא נגיע למספר זה, תינתן האפשרות לצאת בהדרכה עצמאית בקיזוז מחיר ההדרכה.


לינה

הלינה היא בבתי מלון או בתים כפריים (דרגת לינה 2/4 כוכבים ) בחדרים זוגיים, הממוקמים על תוואי הדרך. לכולם חדרים פרטיים עם חדר רחצה צמוד ומציעים קבלת פנים חמה להולכים. המקומות נבחרו בקפידה רבה תוך שימת דגש על איכות, שירות חם ואדיב, חדרים נקיים ונוחים וחלקם מציעים גם אירוח מסורתי ואוכל מקומי טעים.
*בתי המלון כפופים לזמינות. ופרטי הלינה המדויקים יסופקו עם אישור ההזמנה.


ארוחות

ארוחת הבוקר כלולה - (לרוב מזנון ארוחת הבוקר/ או ארוחת בוקר קונטיננטלית) בכל הימים.
ארוחות ערב - 7 ארוחות ערב כלולות גם כן (כפוף לתנאי מקומות הלינה).
העברות מטען - העברות המזוודות/ תיקים ממלון למלון כלולות (מקסימים של 18 ק"ג לאדם לתיק/מזוודה אחת).
קמינו פורטוגז קוסטל
תמונות מהמסלול
מסלול הטיול
הגעה והתכנסות יום 1
מפגש הקבוצה – בשדה התעופה בויגו(משם יוצאת ההסעה לנקודת ההתחלה) .
סיור מודרך במבצר באיונה ובעיר.

יום הליכה מספר 2
לאחר התארגנות וארוחת הבוקר, נצא דרך הקתדרלה שבעיר להחתמת דרכון ראשונה ומשם, תוך כדי חציית פרברי העיר נמשיך בעקבות החץ הצהוב לעבר החופים הלבנים של האזור שיספקו לנו תצפיות מרהיבות על אזור מפרץ Vigo. בסוף היום נוכל ליהנות מהעיר התוססת והיפה מול איי Cias.
מרחק הליכה 20 ק"מ.

יום הליכה מספר 3
אחד הימים המרהיבים בקמינו הפורטוגזי שרובו טבע ונוף המשלבים את הירוק והכחול של הגליסיה. נטפס קלות מעל העיר ונחצה שרשרת כפרים קטנטנים ויערות שיספקו לנו תצפית נדירה על שפך Ria e Vigo, משם בירידה המתונה ניכנס אל העיר רדונדלה המחברת את השביל הפורטוזי סנטרל עם דרך החוף. אחרי עצירה למנוחה בעיר נמשיך אל בירת הצדפות של אזור הליסיה כשמתחתינו נפרשים הנופים של איי סאן סימון.
מרחק הליכה – 23 קילומטר.

יום הליכה מספר 4
אנו ממשיכים גם היום לצעוד במרחבי הגליסיה הירוקה לעבר בירת המחוז - "פונטבדרה". בדרכנו נחצה את הגשר הרומי מעל נהר ורדוגו שבו הובס נפוליאון על ידי הספרדים במלחמת העצמאות. העיר פונטבדרה, בירת המחוז, היא גן עדן להולכי הרגל בדרך לסנטיאגו דה קומפוסטלה. העיר מציעה לנו שפע של תרבות, קולינריה ומונומנטים היסטוריים שבהם נבקר.
מרחק הליכה – 15 קילומטר.

יום הליכה מספר 5
הקמינו שלנו היום עובר על פני חורשות ערמונים מקסימות. בכיכר של סנטה מריה דה אלבה, בין עצי אורן ואקליפטוס ומתוך היער הצפוף נראה את פסלו של ג'יימס הצליין, מצביע על המשך הדרך. בדרכנו נעצור בפונדק דרך משפחתי המגיש מאכלים גליסיאנים טיפוסיים ויין ביתי. דרך שדות פנים נעבור את הכפר הקטן טיבו עם מזרקת המים שלו ומקום הכביסה הציבורי, ונסיים בעיירת הספא העתיקה אשר ידועה בזכות המעיינות התרמיים שבה. לפני ארוחת הערב נבקר בן הבוטני שבעיירה.
מרחק הליכה – 22 קילומטר.

יום הליכה מספר 6
לאחר התארגנות וארוחת הבוקר נחצה את הגשר מעל נהר אומיה המוביל אותנו למזרקת מעיינות חמים שהעניקה לעיירה את שמה מאז ימי הרומאים. נעשה את דרכנו בעדינות במעלה הגבעה אל סנטה מרינה ומשם נרד דרך אל אחת הערים החשובות בהיסטוריה של הקמינו דה סנטיאגו פדרון, המפורסמת בזכות היותה המקום בו התגלו שרידי גופתו של סנטיאגו. העיר ידועה גם בזכות הפלפלונים הקטנים המוגשים כמנות פתיחה מטוגנים קלות ועלייהם מלח גס.
מרחק הליכה – 21 קילומטר.

יום הליכה מספר 7
זהו יום המשלב דרכים עירוניות וכפריות יחד. דרך שדרת עצי דולב מרשימה אנו מגיעים אל הכנסייה של פדרון, שם נוכל לראות את הפדרוניה, אותה אבן אליה נקשרה סירתו של השליח כשהגיעה אל חופי הגליסיה. בהמשך נעבור את הכנסייה היפה של איריה פלביה שהייתה הראשונה באזור ודרך קהילות קטנות נגיע אל הבית הכפרי בוא נבלה את הלילה האחרון על השביל .
מרחק הליכה – 15 קילומטר.

יום הליכה מספר 8
רק קילומטרים ספורים נותרו לנו עד ליעד. אחרי ארוחת הבוקר נצא אל הישורת האחרונה בדרך שרובה עירונית עם מעברים בודדים דרך יערות שלווים. בפאתי העיר, נוכל לראות כבר את צריחי הקתדרלה של SANTIAGO DE COMPOSTELA ותוך זמן קצר להצטרף אל אלפי עולי הרגל החוגגים את סיום המסע בכיכר אובראדוירו.
מרחק הליכה – 13 קילומטר.

SANTIAGO DE COMPOSTELA יום 9
יום מנוחה וסיור בעיר – את היום הזה ננצל לסייר בעיר היפה ולנוח לפני החזרה הביתה, אפשר להתרווח ולהתענג על המסע וההישג הגדול שלנו. העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה תוססת ושוקקת חיים. אחרי ארוחת בוקר נטייל בעיר העתיקה היפיפה שאוצרת בתוכה סיפורים מוזיאונים מסעדות, שווקים וסמטאות מלאות יופי (סיור מודרך עם מדריך מקומי) . תעודת הקומפוסטלה תוענק לכל מטייל על שמו המלא ( לאחר שבדקו את דרכון החותמות המאשר כי צעדנו ברגל את 100 הק"מ האחרונים של הדרך).נבקר בקתדרלה המפוארת של סנטיאגו ונשתתף (בחירה)במיסת הקדוש המרשימה שמתקיימת ב 12:00 בצהריים.

יום 10 עזיבה
אחרי ארוחת הבוקר ניפרד לשלום מחברינו למסע כשאנחנו לוקחים אתנו חוויות לחיים.
נסיעה לשדה התעופה ופרידה.

people hiking on green grass field during daytime_edited.jpg
bottom of page