top of page
© Copyright

מסעות בקבוצה לקמינו דה סנטיאגו לשנת 2024 

קמינו צרפתי - איזי קמינו

אורך המסלול בק״מ

128

מספר ימים

9

דרגת ארוח 

הדירוג הממוצא הוא 3.5 מתוך 5

דרגת קושי (1-5)

1

תאריך הטיול

16-24.10.2025

מחיר

0

מעל אלף שנים עושים מאות אלפי עולי רגל את הדרך הקדושה אל העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה, שם לפי הסיפור המיתי הדתי נמצא קברו של השליח סנטיאגו. הדרך הצרפתית היא הפופולרית והמפורסמת ביותר מבין שבילי הקמינו דה סנטיאגו וההליכה במאה הקילומטרים האחרונים הם המינימום הנדרש כדי לקבל את תעודת הקומפוסטלה.

אנו נחווה את ההליכה ב 128 הקילומטרים האחרונים של הדרך המתחילים בכפר הציורי סאמוס שמתפאר במנזר עתיק מהמאה החמישית, ומסתיים בסנטיאגו דה קומפוסטלה.

נלך בדרך כפרית היסטורית המנוקדת בכנסיות מנזרים, יערות שלווים, אדמות חקלאיות וכפרים מימי הביניים הרדומים במרחביה הירוקים וההרריים של הגליסיה.

הקמינו דה סנטיאו הוא מסע הטומן בחובו ערך תרבותי רב וחוויה אנושית מופלאה למפגשים חיצוניים ופנימיים וכמו כן תחושת הישג עצומה. זהו מסע רגלי שעובר דרך הנשמה שאותו תזכרו הרבה אחרי שתחזרו ארצה. המסלול כולל עליות וירידות שניתן לראות בהם אתגר פיסי ומנטלי כאחד, ההליכה דורשת רמת כושר סבירה.

פרטים
המחיר כולל

9 לילות במקומות לינה בחדרים (זוג בחדר) פרטיים עם שירותים צמודים
טיסות בינלאומיות/ פנימיות
8 ארוחות בוקר
8 ארוחות ערב
הדרכה וליווי של מדריך ישראלי מקצועי
דרכון עולי הרגל וצדפה
העברות מזוודות ממלון למלון בכל ימי ההליכה.
העברות משדה התעופה סנטיאגו דה קומפוסטלה וחזרה לפי התכנית.
סיור מודרך בעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה באנגלית
מיסים


המחיר אינו כולל
ביטוח אישי ורפואי
דמי כניסה לאטרקציות למוזיאונים
ארוחות הצהריים וכל ארוחה שלא הוזכרה למעלה
הוצאות אישיות כגון: חטיפים, שתיה, טלפון, העברות נוספות, וכו'
כל הפריטים שלא הוזכרו

תוספות
החבילה זמינה גם למטיילים יחידים, במקרה זה יש תוספת למטייל יחיד למחיר החבילה הבסיסי.

מחיר חדר יחיד - 790 אירו לכל הימים

הטיול הינו ל 10 משתתפים במידה ולא נגיע למספר זה, תינתן האפשרות לצאת בהדרכה עצמאית בקיזוז מחיר ההדרכה.


לינה
הלינה היא בבתי מלון או בתים כפריים (דרגת לינה2/4 כוכבים ) בחדרים זוגיים, הממוקמים על תוואי הדרך או במרחק קצר ממנה (הסעה למקום וחזרה כלולה במחיר). לכולם חדרים פרטיים עם חדר רחצה צמוד ומציעים קבלת פנים חמה להולכים. המקומות נבחרו בקפידה רבה תוך שימת דגש על איכות, שירות חם ואדיב, חדרים נקיים ונוחים וחלקם מציעים גם אירוח מסורתי ואוכל מקומי טעים.
*בתי המלון כפופים לזמינות. ופרטי הלינה המדויקים יסופקו עם אישור ההזמנה.


ארוחות
ארוחת הבוקר כלולה - (לרוב מזנון ארוחת הבוקר) בכל הימים.
ארוחות ערב - 8 ארוחות כלולות גם כן (כפוף לתנאי מקומות הלינה).
העברות מטען - העברות המזוודות/ תיקים ממלון למלון כלולות (מקסימים של 18 ק"ג לאדם לתיק/מזוודה אחת).
קמינו צרפתי
תמונות מהמסלול
מסלול הטיול


יום ראשון ת"א - מדריד - סאמוס

נצא בטיסת בוקר מתל אביב למדריד, ומשם בטיסת פנים קצרה לשדה התעופה של סנטיאגו דה קומפוסטלה. לאחר איסוף הכבודה נעלה לנסיעה קצרה אל סאמוס, נקודת ההתחלה שלנו במסלול זה. אחר הצהריים נסייר בעיירה.יום שני
אחרי התארגנות וארוחת בוקר במלון נצא מסאמוס לכיוון סאריה בדרך ירוקה ויפה העוברת לאורך נהר הסריה. בצהרי היום נגיע אל העיר העיר הגדולה האחרונה בגליסיה לפני סנטיאגו דה קומפוסטלה. זהו המקום האחרון שממנו תוכלו לצאת לדרך וללכת לסנטיאגו דה קומפוסטלה כדי לקבל את תעודה הקומפוסטלה שלכם אחרי שהלכתם את מאה הקילומטרים האחרונים. לאחר מנוחה והתרעננות נצא לסיור בעיר וארוחת ערב.
מרחק הליכה - 15 ק"מ .

יום שלישי
זהו יום הליכה יפיפה במרחבי הגליסיה הירוקה. בדרכנו נחלוף על פני אבן סימון מאה הקילומטרים האחרונים לפני סנטיאגו דה קומפוסטלה. הדרך מנוקדת בכפרים ציוריים שבהם נוכל לנוח מעט, באחד מפונדקי הדרך התוססים ולשמוע סיפורי דרך של מטיילים נוספים. את היום נסיים בעיירה מרתקת הממוקמת על גדות נהר המיניו ונשמע את סיפורה המרתק.
מרחק הליכה - 15 ק"מ (הסעה למקום הלינה).
.יום רביעי
לאחר התארגנות וארוחת בוקר נתחיל בטיפוס מתון לעבר לנקודת השיא של היום. הדרך רצופה גבעות פתלתלות וירוקות, עיירות מימי הבינים בעלות ערך היסטורי ותרבותי מגוון ושבילים כפריים המתפארים בעצי אלון ואורן ומשם נמשיך לחווה קסומה בה נלון את הלילה.
מרחק הליכה - 17 ק"מ (הסעה למקום הלינה).

יום חמישי
זהו יום הליכה שכולו כפרים ציוריים וטבע. ככל שאנו מתקדמים לעבר הקתדרלה של סנטיאגו הנופים הופכים להיות ירוקים יותר ויותר. גבעות מפותלות, פריחה צבעונית ויערות אקליפטוס ואורן.
מרחק הליכה - 15 ק"מ.

יום שישי
בעקבות החץ הצהוב אנו חוצים את סמטאות העיר העתיקה וחולפים על פני כמה כפרים קטנטנים מימי הבינים ויערות שלווים. לפני הטיפוס הקצר אל העיר הבאה, נעצור למנוחה בכפר הציורי Ribadiso de Baxio . בארזואה נוכל ליהנות מהגסטרונומיה העשירה של העיר ומהגבינה המיוחדת שלה.
מרחק הליכה - 14 ק"מ.

יום שביעי
לפני שנצא לדרך נחתים את הדרכון בכנסיית סנטיאגו שברובע העתיק של העיר. לאט לאט הדרך העירונית מתחלפת ביער עצי אלון חסונים אשר מפנים את הדרך ונפתחים אל מרחביה הירוקים של הגליסיה. החלק האחרון של הקמינו פרנסס הוא בהחלט הזדמנות טובה להכיר חברים חדשים ולשמוע סיפורים של עולי רגל בדרך לסנטיאגו שמגיעים מחלקים אחרים של השביל או משבילים אחרים.
מרחק הליכה - 17ק"מ (הסעה למקום הלינה).

יום שמיניSANTIAGO DE COMPOSTELA
הגענו לשלב האחרון במסלול זה!! המסלול שלנו עובר היום בעיקר בסביבה כפרית ונעימה. בשלב זה נוהגים עולי הרגל בדרך לסנטיאגו לעצור בלבאקויה, כדי לשטוף את פניהם ורגליהם לפני שהם מגיעים אל הקדוש. שלב קצר אך מלא סיפוק ואושר. במונט אל גוזו (הר האושר), נוכל סוף סוף לראות את צריחי הקתדרלה הנראים מרחוק, להחתים חותמת אחרונה בדרכון ולהתענג על ההגעה לקו הסיום.

ננצל את אחר הצהריים לסייר בעיר היפה ולנוח לפני החזרה הביתה, אפשר להתרווח ולהתענג על המסע וההישג הגדול שלנו. העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה תוססת ושוקקת חיים, בעיר העתיקה היפיפה שאוצרת בתוכה סיפורים מוזיאונים מסעדות, שווקים וסמטאות מלאות יופי. תעודת הקומפוסטלה תוענק לכל מטייל ( לאחר שבדקו את דרכון החותמות המאשר כי צעדנו ברגל את 100 הק"מ האחרונים של הדרך).
משך ההליכה: 12 ק"מ.

יום תשיעי פרידה וחזרה ארצה
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה כשחווית הקמינו מלווה אותנו עד להליכה הבאה.
people hiking on green grass field during daytime_edited.jpg
bottom of page