top of page
© Copyright

מסעות בקבוצה לקמינו דה סנטיאגו לשנת 2024 

קמינו צרפתי מאה קילומטרים אחרונים

אורך המסלול בק״מ

115

מספר ימים

9

דרגת ארוח 

הדירוג הממוצא הוא 3 מתוך 5

דרגת קושי (1-5)

2.5

תאריך הטיול

11-19.04-2024

מחיר

1899

דרך הצרפתית היא הדרך הפופולרית והמפורסמת ביותר של הקמינו דה סנטיאגו, שביל הצליינים העתיק בספרד. מעל אלף שנים עושים מאות אלפי עולי רגל את הדרך הקדושה אל העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה, שם לפי הסיפור המיתי הדתי נמצא קברו של השליח סנטיאגו.
אנו נחווה את ההליכה ב 115 הקילומטרים האחרונים של הקמינו הצרפתי המתחיל בסאריה ומסתיים בסנטיאגו דה קומפוסטלה. נצעד בדרך כפרית היסטורית המנוקדת בכנסיות מנזרים, יערות שלווים, אדמות חקלאיות וכפרים ימי ביינימים רדומים במרחביה הירוקים וההרריים של הגליסיה. זהו ללא ספק אחד המסלולים היפים מבין כל שבילי הקמינו. המסלול כולל עליות וירידות שניתן לראות בהם אתגר פיסי ומנטלי כאחד, ההליכה דורשת רמת כושר סבירה. הקמינו הוא מסע הטומן בחובו ערך תרבותי רב, חוויה אנושית מופלאה למפגשים חיצוניים ופנימיים ותחושת הישג עצומה., זהו מסע רגלי שעובר דרך הנשמה ואותו תזכרו הרבה אחרי שתחזרו ארצה.

פרטים
כולל

שילוב נהדר של מקומות עם לינה נוחה וחדרים פרטיים ונקיים עם מקלחת צמודה.
לינה וארוחת בוקר בכל יום.
העברות ציוד ממקום למקום.
7 ארוחות ערב מקומיות
ערכת ליוצאים למסע, הכוללת רשימת ציוד, תכנית אימונים, דרכון הדרך וצדפה.
ליווי המסע בהדרכה של מדריך מקצועי
העברות משדה התעופה בויגו לנקודת ההתחלה לפי התכנית
העברות לשדה התעופה בסנטיאגו בסיום המסע

לא כולל

טיסות אל ומארץ היעד ואו טיסות פנימיות
הוצאות אישיות לרבות ארוחות שלא נכללות במחיר הנ"ל
ביטוח ציוד וביטוח אישי ורפואי (חובה)
כל מה שלא צוין לעיל
כניסה לאתרים
טיפים למדריכים


תוספות

החבילה זמינה גם למטיילים יחידים, במקרה זה יש תוספת למטייל יחיד למחיר החבילה הבסיסי.
הטיול מותנה במינימום 10 משתתפים במידה ולא נגיע למספר זה, תינתן האפשרות לצאת בהדרכה עצמאית בקיזוז מחיר ההדרכה.


לינה

הלינה היא בבתי מלון או בתים כפריים (דרגת לינה2/3 כוכבים ) בחדרים זוגיים, הממוקמים על תוואי הדרך. לכולם חדרים פרטיים עם חדר רחצה צמוד ומציעים קבלת פנים חמה להולכים. המקומות נבחרו בקפידה רבה תוך שימת דגש על איכות, שירות חם ואדיב, חדרים נקיים ונוחים וחלקם מציעים גם אירוח מסורתי ואוכל מקומי טעים.
*בתי המלון כפופים לזמינות. ופרטי הלינה המדויקים יסופקו עם אישור ההזמנה.


ארוחות

ארוחת הבוקר כלולה - (לרוב מזנון ארוחת הבוקר/ קפה וטוסט / לחם/ קרואסון) בכל הימים.
ארוחות ערב - 7 ארוחות ערב כלולות גם כן (כפוף לתנאי מקומות הלינה).
העברות מטען - העברות המזוודות/ תיקים ממלון למלון כלולות (מקסימים של 18 ק"ג לאדם לתיק/מזוודה אחת).
קמינו צרפתי
תמונות מהמסלול
מסלול הטיול
יום ראשון SARRIA
נתב"ג - מדריד - סנטיאגו דה קומפוסטלה
הגעה עצמאית לעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה – לנקודת המפגש
הסעה לנקודת ההתחלה

יום הליכה SARRIA TO PORTOMARIN 1
היום הראשון לתחילת הקמינו שלנו. לאחר שנתארגן נצא לדרך בעקבות החץ הצהוב – BUEN CAMINO!!!! זהו יום של טיול שקט ביער אלון ודרכים כפריותו שקטות. דרך מדרונות ירוקים נחצה את הכפר ברבדלו עם הכנסייה הרומנסקית היפה. בהמשך בהגיענו לעיר פורטומרין שם נוכל להירגע על אחת הטרסות שבכיכר המרכזית, ליהנות מהנוף ולשמוע את הסיפור המרתק של העיר היפה הזו שעל גדות נהר המיניו.
מרחק הליכה - 22 ק"מ.

יום הליכה 2 PORTOMARIN TO LESTEDO
היום אנו מטפסים במרחבי הגליסיה הירוקה והמפותלת בליווי החץ הצהוב. הדרך חוצה את נהר המינו ומטפסת במעלה ההר לעבר הכפר הנינוח גונזר. ההליכה במרחביה הירוקים של הגליסיה מפגישה אותנו עם כפרים קטנים ומקומיים עליזים ושפע של בתי קפה ומקומות להתרענן בדרך.
מרחק הליכה 20 ק"מ.

יום הליכה 3 LESTEDO TO MELIDE
היום שלנו מתחיל בדרך כפרית המובילה אותנו אל עיר צבאית חשובה מימי הביניים. מבצרים טירות וארמונות יהיו חלק מהנוף שילווה אותנו היום. בדרך נחלוף על פני הכפרים המקסימים קזנובה ולבוריירו. נלך דרך יערות, כפרים וכרי דשא גליציאנים עד שנגיע לעיר מלידה המשמשת ציר מפגש לעולי רגל המגיעים משבילים נוספים. נלון בעיר והנהנה מארוחת ערב מקומית הנשטפת היטב עם יין מקומי משובח.
מרחק הליכה 19 ק"מ.

יום הליכה 4 MELIDE TO ARZUA
אחרי ארוחת הבוקר נצא בעקבות החץ הצהוב המוביל אותנו היום אל יערות אורן וערמונים עם פלגי מים רבים והמון קסם. כשלושה קילומטרים לפני ארזואה נחצה את הגשר מעל נהר האיסו ונבקר בכפר הציורי ריבדיסו. את היום נסיים בארזואה, עיירה ימי ביניים קטנה עם שתי כנסיות יפות והרבה טאפס בארים ומסעדות טובות. מרחק הליכה - 14 ק"מ.

יום הליכה 5 ARZUA TO O PEDROUZO
היום כבר אפשר להריח את הסיום באוויר. נתענג על הקטע זה של הדרך העובר דרך יערות מוצלים ולאורך נחלים וכפרים רדומים. ניקח את הזמן לבקר בקפלה סנטה אירנה עם הפסלים המיוחדים של סנטיאגו. את שאר הדרך לאו פדרוזו נעשה דרך כבישים שקטים וכפריים ונהרהר בכל המפגשים שהיו לנו בדרך. זוהי הנקודה האחרונה שלנו לפני סנטיאגו.
מרחק הליכה - 19 ק"מ.

יום הליכה 6 O PEDRUZO TO SANTIAGO DE COMPOSTELA
כמעט הגענו! השלב הבא ביום זה יהיה LAVACOLA במקום שבו עולי רגל רבים עוצרים לשטוף את רגליהם בנהר לפני הכניסה המלכותית לעיר. בהמשך הדרך יקרבו אותנו עצי האקליפטוס אל MONTE DE GUZO – הר השמחה, שממנו נוכל להשקיף ולראות לראשנה את צריחי הקתדרלה של העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה. בכניסה אל העיר נוכל להתפעל מהארכיטקטורה העשירה, להתענג על האווירה הנפלאה ולהיות עדים לאחד מאתרי מורשת עולמית של אונסקו.
מרחק הליכה - 19 ק"מ.

SANTIAGO DE COMPOSTELA יום שמיני
יום מנוחה וסיור בעיר – את היום הזה ננצל לסייר בעיר היפה ולנוח לפני החזרה הביתה, אפשר להתרווח ולהתענג על המסע וההישג הגדול שלנו. העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה תוססת ושוקקת חיים. אחרי ארוחת בוקר נטייל בעיר העתיקה היפיפה שאוצרת בתוכה סיפורים מוזיאונים מסעדות, שווקים וסמטאות מלאות יופי. מי שירצה יוכל לגשת למשרד הצליינים, שליד הקתדרלה להנפקת תעודת הקומפוסטלה (ניתנת לאחר שבדקו את דרכון החותמות המאשר כי צעדנו ברגל את 100 הק"מ האחרונים של הדרך). לא נעזוב לפני שנבקר בקתדרלה המפוארת של סנטיאגו ונשתתף במיסת הקדוש המרשימה שמתקיימת ב 12:00 בצהריים.

יום תשיעי סנטיאגו דה קומפוסטלה - מדריד - נתב"ג
אחרי התארגנות וארוחת בוקר ניפרד מחברינו למסע ונשים פעמינו הביתה עמוסים חוויות לחיים.
people hiking on green grass field during daytime_edited.jpg
bottom of page