top of page
© Copyright

מסעות בקבוצה לקמינו דה סנטיאגו לשנת 2024 

מאה קילומטרים אחרונים קמינו צרפתי ופיניסטרה

אורך המסלול בק״מ

130

מספר ימים

11

דרגת ארוח 

הדירוג הממוצא הוא 3 מתוך 5

דרגת קושי (1-5)

1

תאריך הטיול

02-12.05.2024

מחיר

2169


מעל אלף שנים עושים אלפי עולי רגל את הדרך הקדושה בשביל הצליינים העתיק שבספרד אל העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה, שם לפי הסיפור המיתי הדתי נמצא קברו של השליח סנטיאגו (יעקב בן זבדי).

הדרך הצרפתית היא הדרך הפופולרית והמפורסמת ביותר של הקמינו דה סנטיאגו. זהו ללא ספק אחד המסלולים היפים מבין שבילי הקמינו.

ההליכה במאה הקילומטרים האחרונים של הדרך הצרפתית הקלאסית של הקמינו דה סנטיאגו עוברים מסריה לסנטיאגו דה קומפוסטלה והם המינימום הנדרש כדי לקבל את תעודת הקומפוסטלה.

אנו נחווה את ההליכה ב 128 הקילומטרים האחרונים של הקמינו הצרפתי המתחילים בסאמוס ומסתיימים בסנטיאגו דה קומפוסטלה. נצעד בדרך כפרית היסטורית המנוקדת בכנסיות מנזרים, יערות שלווים, אדמות חקלאיות וכפרים ימי ביניימים רדומים במרחביה הירוקים וההרריים של הגליסיה, ניפגוש עולי רגל המגיעים מכל רחבי העולם ונחווה את הקסם שבחוויה החברתית והתרבותית הזו.

הקמינו הוא מסע הטומן בחובו ערך תרבותי רב, חוויה אנושית מופלאה למפגשים חיצוניים ופנימיים ותחושת הישג עצומה. זהו מסע רגלי שעובר דרך הנשמה ואותו תזכרו הרבה אחרי שתחזרו.
המסלול כולל עליות וירידות שניתן לראות בהם אתגר פיסי ומנטלי כאחד, ההליכה דורשת רמת כושר סבירה.

פרטים
המחיר כולל

10 לילות במקומות לינה בחדרים (זוג בחדר) פרטיים ברמת לינה גבוהה עם שירותים צמודים
10 ארוחות בוקר
8 ארוחות ערב
הדרכה וליווי של מדריך ישראלי מקצועי
דרכון עולי הרגל וצדפה
העברות מזוודות ממלון למלון בכל ימי ההליכה.
העברות משדה התעופה סנטיאגו דה קומפוסטלה וחזרה לפי התכנית.

סיור של מדריכה מקומית בעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה (באנגלית)

מיסיםהמחיר אינו כולל
טיסות בינלאומיות/ פנימיות
ביטוח אישי ורפואי
דמי כניסה לאטרקציות למוזיאונים
ארוחות הצהריים וכל ארוחה שלא הוזכרה למעלה
הוצאות אישיות כגון: חטיפים, שתיה, טלפון, העברות נוספות, וכו'
כל הפריטים שלא הוזכרו


תוספות
החבילה זמינה גם למטיילים יחידים, במקרה זה יש תוספת למטייל יחיד למחיר החבילה הבסיסי של 590 אירו.
הטיול הינו ל 10 משתתפים במידה ולא נגיע למספר זה, תינתן האפשרות לצאת בהדרכה עצמאית בקיזוז מחיר ההדרכה.


לינה
הלינה היא בבתי מלון או בתים כפריים (דרגת לינה2/3 כוכבים ) בחדרים זוגיים, הממוקמים על תוואי הדרך או מחוצה לה (הסעות כלולות בשירות). לכולם חדרים פרטיים עם חדר רחצה צמוד ומציעים קבלת פנים חמה להולכים. המקומות נבחרו בקפידה רבה תוך שימת דגש על איכות, שירות חם ואדיב, חדרים נקיים ונוחים וחלקם מציעים גם אירוח מסורתי ואוכל מקומי טעים.
*בתי המלון כפופים לזמינות. ופרטי הלינה המדויקים יסופקו עם אישור ההזמנה.


ארוחות
ארוחת הבוקר כלולה - (לרוב מזנון ארוחת הבוקר/ או ארוחת בוקר קונטיננטלית) בכל הימים.
ארוחות ערב - 8 ארוחות ערב כלולות גם כן (כפוף לתנאי מקומות הלינה).
העברות מטען - העברות המזוודות/ תיקים ממלון למלון כלולות (מקסימים של 18 ק"ג לאדם לתיק/מזוודה אחת).
קמינו צרפתי
תמונות מהמסלול
מסלול הטיול
יום 1 SAMOS
התכנסות ב שדה התעופה של סנטיאגו דה קומפוסטלה
נקודת המפגש שלנו היא בשדה התעופה של סנטיאגו דה קומפוסטלה משם ניסע אל נקודת ההתחלה בסאמוס - עיירה קטנה וציורית המפורסמת בזכות מנזר סאן חוליאן היפיפה מהמאה השישית.

יום 2
אחרי התארגנות וארוחת בוקר במלון נצא מסאמוס לכיוון סאריה בדרך ירוקה ויפה העוברת לאורך נהר הסריה. בצהרי היום נגיע אל סריה , העיר הגדולה האחרונה בגליסיה לפני סנטיאגו דה קומפוסטלה. זהו המקום האחרון שממנו תוכלו לצאת לדרך וללכת לסנטיאגו דה קומפוסטלה כדי לקבל את תעודה הקומפוסטלה שלכם אחרי שהלכתם את מאה הקילומטרים האחרונים. לאחר מנוחה והתרעננות נצא לסיור בעיר וארוחת ערב.
מרחק הליכה - 15 ק"מ .

יום 3
זהו יום הליכה יפיפה במרחב הכפרי של הגליסיה. בדרכנו נחלוף על פני אבן סימון מאה הקילומטרים האחרונים לפני סנטיאגו דה קומפוסטלה. הדרך מנוקדת בכפרים ציוריים שבהם נוכל לנוח באחד מפונדקי הדרך התוססים ולשמוע סיפורי דרך של מטיילים נוספים. את היום נסיים בעיירה קסומה הממוקמת על גדות נהר המיניו ונשמע את סיפורה המרתק.
מרחק הליכה - 22 ק"מ.
.יום 4
לאחר התארגנות וארוחת בוקר נתחיל טיפוס מתון (כ 400 מטר) לעבר לנקודת השיא של היום. הדרך רצופה גבעות פתלתלות וירוקות, עיירות מימי הבינים בעלות ערך היסטורי ותרבותי מגוון ושבילים כפריים המתפארים בעצי אלון ואורן ומשם נמשיך לחווה יפיפיה בה נלון את הלילה.
מרחק הליכה - 17 ק"מ.

יום 5
זהו יום הליכה שכולו כפרים ציוריים וטבע. גבעות מפותלות, פריחה צבעונית ויערות אקליפטוס ואורן יהיו חלק מהנוף שבו נלך היום. אל העיר מלידה ניכנס דרך הגשר המדייוואלי מעל נהר הפורלוס, שם נוכל לטעום את המנה המפורסמת של התמנון הגליאסני באחת מהמסעדות שמתמחות בה שבעיר.
מרחק הליכה - 23 ק"מ.

יום 6
ככל שאנו מתקדמים באיטיות לעבר הקתדרלה של סנטיאגו הנופים הופכים להיות ירוקים יותר ויותר. זהו יום של ירוק של מים ושמים. קצת לפני ארזואה נחלוף מעל גשר החוצה את נהר האיסו וניכנס אל העיירה הציורית מימי הביניים ריבדיסו דה באשיו, שם נוכל להתענג על יין ואוכל מקומי משובח. בערב נצא לסיור בעיר ולארוחת ערב משותפת.
מרחק הליכה - 14 ק"מ.
יום 7
לאחר התארגנות וארוחת הבוקר נחצה את העיר העתיקה ונעבור בכנסייה של סנטיאגו להחתמה נוספת בדרכון הדרך שלנו. הדרך העירונית מתחלפת ביער עצי אלון חסונים אשר נפתחים אל מרחבים של כרי דשא עבותים. החלק האחרון של הקמינו פרנסס הוא בהחלט הזדמנות טובה להכיר חברים חדשים ולשמוע סיפורים של עולי רגל בדרך לסנטיאגו שמגיעים מחלקים אחרים של השביל או משבילים אחרים.
מרחק הליכה - 20 ק"מ.

יום 8
השלב האחרון שלנו!! שלב מלא סיפוק ואושר. המסלול שלנו עובר היום בעיקר בסביבה כפרית ונעימה.
בשלב זה נוהגים עולי הרגל בדרך לסנטיאגו לעצור בלבאקויה, כדי לשטוף פניהם ורגליהם לפני שהם מגיעים אל הקדוש. בהמשך נעצור במונט אל גוזו (הר האושר), שם נוכל סוף סוף לראות את צריחי הקתדרלה הנראים מרחוק, להחתים חותמת אחרונה בדרכון ולהתענג על ההגעה לקו הסיום.
מרחק הליכה - 18 ק"מ.

SANTIAGO DE COMPOSTELA יום 9
יום מנוחה וסיור בעיר – את היום הזה ננצל לסייר בעיר היפה ולנוח לפני שנמשיך אל נקודת השיא של הטיול. אפשר להתרווח ולהתענג על המסע וההישג הגדול שלנו. העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה תוססת ושוקקת חיים. אחרי ארוחת בוקר נטייל בעיר העתיקה היפיפה שאוצרת בתוכה סיפורים מוזיאונים מסעדות, שווקים וסמטאות מלאות יופי. תעודת הקומפוסטלה תוענק לכל מטייל ( לאחר שבדקו את דרכון החותמות המאשר כי צעדנו ברגל את 100 הק"מ האחרונים של הדרך). נבקר בקתדרלה המפוארת של סנטיאגו ונשתתף (בחירה)במיסת הקדוש המרשימה שמתקיימת ב 12:00 בצהריים.

יום 10
אחרי ארוחת הבוקר נצא בהסעה אל נקודת האפס אפס שבפיניסטרה, אשר ידועה בכינוייה כנקודת סוף העולם.
נעלה ברגל אל המגדלור המפורסם ונתענג על שקיעה מרהיבה על חופי האוקיינוס האטלנטי. ארוחת סיום משותפת ולינה בפיניסטרה.
מרחק הליכה 4 ק"מ

יום 11 פרידה וחזרה ארצה
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה כשאנו לוקחים אתנו חוויות ממסע שיהדהד בנו לזמן רב, של הליכה בלתי נשכחת באחד השבילים המפורסמים בעולם והיפים מבין שבילי הקמינו דה סנטיאגו.
people hiking on green grass field during daytime_edited.jpg
bottom of page