top of page

Full Camino Frances

< חזרה

קמינו צרפתי

מסיינט זאן פייד דה פורט אל סנטיאגו דה קומפוסטלה

הליכה/אופנים

הליכה

מספר ימים

35

דרגת קושי (1-5)

3

אורך המסלול בק״מ

800

מספר אנשים מינימילי

2

דרגת ארוח בכוכבים

הדירוג הממוצא הוא 4 מתוך 5

עונה נמוכה

3553

החל מ -

עונה גבוהה

3930

החל מ -

אורך הקמינו הצרפתי המלא הוא כ- 800 קילומטרים. המסלול מתחיל בסיינט ז'אן פייד דה פורט, עיירת הבאסקים בצרפת, עובר דרך הפריניאים הגבוהים, נכנס לספרד ומסתיים בסנטיאגו דה קומפוסטלה.

תוואי הדרך בקמינו הצרפתי משתנה ללא הרף - מאזורים הרריים לרמות שטוחות ואז לגבעות הירוקות המתפתלות של אזור הגליסיה וחוצה ערים ועיירות ספרדיות מפורסמות כמו, פמפלונה, בורגוס, ליאון, סאריה ועוד.

המסלול יאפשר לנו לחוות וליהנות ממגוון תרבויות, אומניות, ארכיטקטורה, היסטוריה וגסטרונומיה של כל אזור, כשכמות ההולכים הרבה על השביל תספק חויות ומנעד רגשות שיפגישו אותנו בעיקר עם עצמנו.

על המסלול
יום 1 - הגעה לסאן ז'אן פייד דה פורט

העיירה סאן ז'אן פייד דה פורט - אחת מהערים היפות בצרפת - היא נקודת המוצא של הקמינו פרנסס הפופולרי. לפני שנצא למסע נוכל לחקור את סמטאותיה העתיקות של העיירה המפורסמת בגגות הכתומים והחזיתות הלבנות של בתיה, שביניהם זורם נהר הניב (Rio Nive), שמעליו גשר אבן מרהיב. לפני שנצא לדרך, נירשם במשרד עולי הרגל ואפילו נכיר כמה חברים למסע.

יום 2 

נתחיל את מסלולנו ביציאה מסן ז'אן פייד דה פורט בדרך שנקראת ׳דרך נפוליאון׳, החוצה את מעבר הפירנאים שבין צרפת לספרד. נאתגר את עצמנו בטיפוס של כ- 1450 מטר גובה ולא בלי פיצוי - מהטיפוס התלול ניתן לראות בתחילה את בתי הכפר היפים ואז להגיע לדרך הררית שממנה נהנה מנוף מרהיב של הרי הפירנאים, משם נמשיך לכיוון גבול ספרד.
הליכה: 24 ק"מ

יום 3

הליכתנו מרונצסוואלס תהיה פחות תובענית מאתמול ותעבור דרך יערות ועיירות מכשפות באזור נבארה של ספרד. המסלול חוצה את רכס ההר ומסתיים בירידה תלולה אל זובירי בירת עמק אסטריבר, מקום השוכן בסביבה טבעית מרתקת. בכניסה אל זובירי נפגוש את הגשר העתיק והיפיפה Puente de la Rabia שמעל נהר הארגה, שנבנה בימי הביניים. 
הליכה: 20 ק"מ

יום 4

היום הקמינו יעקוב אחר נהר הארגה עד לארסואנה, ויגיע לפמפלונה, המפורסמת בפסטיבל השוורים שמתקיים כל שנה בחודש יולי. פמפלונה בירת נבארה היא עיר עשירה בהיסטוריה שאסור לפספס! נהנה אוכל מקומי מעולה ויין משובח, נחקור את הרחובות העתיקים והיפים ונשב באחד מבתי הקפה הנעימים שלה בפלאזה דל קסטילו, שם נמצא קפה ׳אירונה׳ הידוע בו נהג לשבת ארנסט המינגווי. 
הליכה: 20 ק"מ

יום 5 

המסלול היום מתחיל באחת הבמות היפות של הדרך, המספקת לנו תצפיות מדהימות על פמפלונה והעמק שלה מהר Alto de Perdon. משם נמשיך לעבר Puente la Reina, שקיבלה את שמה מהגשר הרומנסקי הנמצא בכניסה. נשוטט בסמטאות המקסימות ונטעם מהגסטרונומיה המקומית. 
הליכה: 24 ק"מ

יום 6

הליכתנו היום תהיה קלה יותר מאתמול. נשאיר את פואנטה לה ריינה מאחור ונעבור דרך מטעי זיתים, גידולי שדה וכרמים אל עבר דרך רומית שמורה עד לאסטלה, עיירה מרתקת מימי הביניים. ננוח ונתענג על מטעמי המטבח המקומי.
הליכה: 21.6 ק"מ

יום 7

אין כמו להתחיל את היום עם כוס יין טובה! כשנעזוב את אסטלה נעצור ביקב איראצ'ה שנוסד בשנת 1891. היקב ממוקם למרגלות מונטג'ורה והוא מפורסם בזכות המזרקה הנובעת יין במקום מים, חינם אין כסף! בדרך אל לוס ארקוס בה נחווה מעט מההיסטוריה והמסורת של האזור, מחכים לנו נופים שהעין לא תוכל לשבוע מהם.
הליכה: 21 ק"מ

יום 8

היום נגיע אל בירת לה ריוחה, אזור בעל תהילה בינלאומית בייצור יין הריוחה ובמנות הטאפס הטובות ביותר בקמינו. ההליכה תהיה תובענית במיוחד. נחלוף על פני טירת קלביג'ו המרשימה, אליה סנטיאגו השליח הוביל את הכוחות הנוצרים בכדי להביס את הצבא המוסלמי. בכניסה ללוגרונו - עיר גדולה, עתיקה ומדהימה שאי אפשר שלא להתאהב בה - יקבל את פנינו גשר אבן יפיפה שחוצה את נהר האברו.
הליכה: 27 ק"מ

יום 9

המסלול שלנו היום עובר דרך מרחבי כרמים עצומים ויפים באזור לה ריוחה. נוכל לעצור בכפר Navarrete, הידוע במסורת היין וכלי החרס היחודיים. תהיה לנו אפשרות להצטייד לקראת המשך המסע ולבקר ברובע העתיק בכנסיית סנטה מריה דה לה אסונסיון ולראות את המזבח הראשי הבנוי בסגנון הבארוק. מאוחר יותר, נמשיך אל אחד מהמקומות העתיקים ביותר בלה ריוחה, העיירה Najera.
הליכה: 29 ק"מ

 יום 10                                                                                                                    

המסלול מתחיל בשביל כפרי ויפה נוף שייקח אותנו עד לסיירה דה לה דמנדה ונעבור דרך אזופרה, כפר קטן ממוצא ערבי השוכן ליד נהר הטוארטו. נוכל לעשות עיקוף שיאפשר לנו לבקר במנזרים של יוסו וסוזו דה סן מילאן דה לה קוגולה, שהוכרזו כאתר מורשת עולמית. בסוף היום ננוח בסנטו דומינגו דה לה קלזאדה, הנחשב לאחד מפניני הקמינו דה סנטיאגו, בשל יופיו הארכיטקטוני והעושר התרבותי וההיסטורי.
הליכה: 21 ק"מ

 יום 11

אנחנו עוזבים את אזור לה ריוחה ונכנסים אל אזור קסטיליה דרך נופים מגוונים מאוד. נתחיל בהליכה ביערות עבותים, נעבור לנופי שדות נרחבים, ומשם לנופי הרי האוקה. את היום נסיים בבלורדו, עיירה נעימה השוכנת למרגלות הרי איאגו בה נוכל לנוח, לטייל בכיכר המרכזית המקסימה או לבקר באחד היקבים המקומיים.
הליכה: 22 ק"מ

 יום 12                                                                                                                   

זהו יום טיול יפיפה העובר בנוף טבעי דרך וילמביסטיה, הידועה במזרקת המים בעלת כוחות מרפא, על פי האגדה. לאחר מכן נעבור דרך Villafranca Montes de Oca, שם נוכל לבקר בכנסייה הרומנסקית ​​של סנטיאגו אל מאיור,מהמאה ה-12. בסופו של היום נגיע לכנסיית סן חואן דה אורטגה, המכונה ׳כנסיית האור׳.
הליכה: 24 ק"מ

 יום 13

הליכתנו היום מאופיינת בנופים יפים ואתרים היסטוריים מעניינים. נתחיל בסיירה דה אטפורקה, מערכת הררית הממוקמת צפונית לאביאס דה חואררוס, ממנה נחזה בנופים מרהיבים. שם נוכל לבחור אם לסטות מהמסלול ולבקר באתרי אטפורקה הידועה כאתר מורשת עולמית. בהמשך נגיע לבורגוס, אחת הערים המרתקות בספרד, המאופיינת בארכיטקטורת ימי ביניים יפהפיה.
הליכה: 26 ק"מ

 יום 14
השקט בחלק הזה של הדרך מאפשר מעט התבוננות פנימית. ביום הנעים הזה אנו נכנסים אל תחילתו של אזור הרמה המאופיין באדמות גידולי הדגן הנרחבות של אזור קסטיליה בדרך לכפר הימי-ביניימי היפה הורנילוס דל קמינו.
הליכה: 22 ק"מ

 יום 15

את הדרך אל קסטרוג'ריז אנו מתחילים בטיפוס, שאחריו נרד אל עמק נהר בול. בדרכנו נחלוף על פני הסמל של סנטיאגו הבולט בצורת הצלב והחרב שלו, ולצד חורבות מנזר סאן אנטון מהמאה ה- 15 ששימש בעבר כבית חולים לצליינים. בסוף היום נוכל להתענג על מטעמי המטבח המקומי של קסטרוג'ריז, השוכנת על גדות נהר האודרה ולמרגלות גבעה שבראשה חורבות טירה רומית מהמאה ה -9.
הליכה: 20 ק"מ

 יום 16

לפני שנעזוב את מחוז בורגוס, נטפס ל- Alto de Mostelares, ונתוגמל במראות נפלאים. לאחר שנחצה את הגשר שמעל נהר Pisuerga, ניכנס לאזור- Tierra de Campos, המשתרע לאורך המחוזות פלנסיה, זמורה, לאון וויאדוליד.  
ב- Boadilla del Camino נוכל לבקר בכנסיית לה אסונסיון ובהמשך המסלול נעבור ליד תעלת קסטיליה, אחת העבודות ההידראוליות החשובות בספרד שנעשו באמצע המאה ה - 18, עד שנגיע לפרומיסטה. 
הליכה: 25 ק"מ

 
יום 17

שתי דרכים מובילות ל- Carrion de los Condes ואנו נחליט איזו מהן ניקח, בשתיהן נהנה מהליכה רגועה ונינוחה. 
הליכה: 19 ק"מ

 יום 18 

מסלולנו היום עובר בשבילי עפר דרך ערבות מלאות גידולי דגנים. בדרך נחלוף על פני Calzadilla de la Cueza שממוקמת בגיא שנדמה כאילו אין לו אופק. בימי הביניים שימשה העיירה כנקודת חיבור לעולי רגל שהגיעו מאזור "אקוויטניה" שבצרפת בדרכם אל סנטיאגו דה קומפוסטלה. 
הליכה 26.5 ק"מ

 יום 19

היום נהנה מנופים מדהימים כשאנו צועדים במרכז עמקים, יערות מרתקים ושדות יבול נרחבים. נחצה את נהר Valderaduey וניכנס לאזור "פארמו לאונס" במחוז ליאון. נוכל לעצור ב- Sahagun שם נטעם מהקולינריה המקומית ונשזוף עינינו בארכיטקטורה המיוחדת של המקום, המגלה עושר היסטורי ותרבותי רב. 
הליכה: 23 ק"מ

 

 יום 20

יופיו של השביל הזה מתגלה לנו בדרך מיוערת ושדות דגן נרחבים. אנו מתקדמים לעבר מנסילה דה לאס מולאס, העשירה במבנים היסטורים, בה נהנה מאווירת ימי ביניים אותנטית בה נוכל להנות באחד הברים ומהקולינריה המקומית. 
הליכה 26.5 ק"מ

יום 21

מרגישים את העיר באויר -  אנחנו מתקרבים אל העיר הגדולה! הנופים הירוקים הייחודים מתמזגים בהדרגה עם הנוף האורבני של ליאון, עם הקתדרלה המפוארת, ההיסטוריה העשירה והרחובות התוססים. נוכל לבלות בעיר העתיקה ולהנות מארוחה טובה באחת מהמסעדות הרבות ב-Plaza Mayor.
הליכה: 19 ק"מ

 יום 22

ביציאה מליאון נוכל לבחור בין המסלול ההיסטורי או בין המסלול הדרומי. שני המסלולים עוברים בדרך עירונית העטופה בנופי הרי קסטיליה המרהיבים שילוו אותנו כל הדרך אל Villar de Mazarife, בו נבלה את הלילה.
הליכה: 21 ק"מ

יום 23

היום הזה מזמן הפתעות לכל אורכו. נתחיל בהליכה בשטח מישורי ואחרי שנעבור את Hospital de Órbigo ניכנס אל אזור הררי שיאפשר לנו תצפיות על נופים מרתקים לפני שנגיע אל אסטורגה היפה. שם נוכל לבלות בנעימים ולהתפעל מהקתדרלה והארמון האפיסקופלי, אחרון יצירותיו של האדריכל הנודע אנטוני גאודי. 
הליכה: 31.5 ק"מ

יום 24

אנו עוזבים את המישור הקסטיליאני, ומתחילים בעלייה לכיוון מונטס דה לאון דרך אזור מראגטריה. בדרכנו נחלוף על- Rabanal del Camino, כפר קטן ושובה לב הידועה כמקום מפגש של עולי רגל. נוכל לבקר במספר אתרים אייקונים לפני שנמשיך אל כפר ציורי נוסף, פונצבאדון, השוכן בגובה 1,437 מטר מעל פני הים.
הליכה: 26 ק"מ

יום 25

מסלולנו היום חוצה את הרי ליאון דרך נופים שופעי הצמחייה הייחודית המאפיינת את אזור אל ביירזו. ב- Cruz de Fero נגיע לגובה המקסימלי של הקמינו הצרפתי - 1505 מטר ונגיע אל העיר פונפראדה על גדות נהר הסיל. לא נוכל שלא להתאהב בעיר העתיקה היפה, לבקר בטירת הטמפלרים שבמקום, ולנסות את הגסטרונומיה המקומית העשירה. 
הליכה: 27 ק"מ

 יום 26

אזור Bierzo הוא מישור השוכן בתוך טבעת הרים. היום דרכנו רצופה בעליות וירידות קלות, ועוברת דרך אדמות, כרמים, גידולים שונים, וכפרים קטנים המציעים לנו ביקור ביקבים ביתיים עם אוכל מקומי טוב. בהמשך נגיע ל- Villafranca del bierzo, עיר יפהפיה בעלת היסטוריה עשירה וגסטרונומיה משובחת.
הליכה: 25 ק"מ

 יום  27

לפני שנתמודד עם הטיפוס של השלב הבלתי נשכח הזה, נעבור בעמק הצר של נהר Valcarse שמוביל אותנו אל נופיה המרהיבים של הגליסיה הירוקה ואל הכפר הקטן והציורי O Cebreiro, הפנינה של הדרך. ביום בהיר אפשר לראות את הנוף האצילי והפסגות הירוקות במסלול שבו נלך בימים הבאים.
הליכה: 29 ק"מ

 יום  28

בצאתנו מאו סבריירו יפרשו בפנינו מרחבי הגבעות וכרי הדשא הירוקים של הגליסיה. השביל עובר ב"סיירה דה רנאדויירו" ולאחר טיפוס מתון אל Alto do Poio נרד בהליכה נינוחה אל הכפר טריאקסטלה שרחובותיו הם שילוב מיוחד של בנייה היסטורית ומודרנית. 
הליכה: 21 ק"מ

יום 29

מבין שתי האפשרויות הקיימות להגיע אל Sarria, נבחר בדרך שתרומם את רוחנו. שני המסלולים עוברים בסביבה קסומה וחוצים את אחד העמקים היפים ביותר שעובר בקמינו הצרפתי, אחד עם עיקוף דרומה והשני מצפון. בסוף המסלול תקבל את פנינו העיר Sarria, העיר הגדולה האחרונה לפני סנטיאגו דה קומפוסטלה.
היום נהנה משהותנו בסאריה, נוכל לסייר בעיר היפה, לעלות אל התצפית ולהתרשם קצת מהנוף שממתין לנו בימים הבאים.
הליכה: 25 ק"מ 

 
יום 30 

נצא להליכה בשבילים המגוונים לצד כפרים ציוריים ולאורך כרי דשא ירוקים ושבילים מיוערים. בדרך נגלה נקודות תצפית קסומות שיהוו את החלק העיקרי מיום ההליכה הזה, המסתיים בפורטומרין השוכנת על גדות נהר ה- Mino. נוכל להתענג על טארט דה סנטיאגו, הידוע כטוב ביותר באזור זה.
הליכה: 22.2 ק"מ 

יום 31

ביציאה מפורטומרין נטפס דרך יער המסומן בעקבותיהם של אלפי עולי רגל מכל הזמנים לכיוון הכפר המנומנם Gonzar. בהמשך נחצה את אזור Siera de Ligonde המתהדר בנוף בלתי נשכח ומנוקד בכפרים קטנים שיספקו לנו מקום מנוחה לפני שנגיע לפאלס דה ריי.
הליכה: 24.8 ק"מ

יום 32

זהו החלק המאתגר ביותר במסלול, הן מבחינת המרחק והן בגלל העליות הקצרות. יחד עם זאת המקומות שבהם נעבור הם בלתי נשכחים: כנסיית סנט ג'וליאן מהמאה ה-12, יערות עבותים וגשרים מימי הביניים המספקים אווירה קסומה, יהיו שווים את המאמץ. ב- Arzoa נוכל להתנסות במטבח העשיר המקומי ולבקר בכנסיית סנטיאגו שברובע העתיק.
הליכה: 28.5 ק"מ

יום 33 

אנחנו כמעט שם! הקילומטרים האחרונים של הקמינו פרנסס עוברים במקומות מיוחדים כמו Calazada ו- Brea וזו הזדמנות טובה להכיר חברים חדשים ולשמוע סיפורים של עולי רגל בדרך לסנטיאגו שמגיעים מחלקים אחרים של השביל או משבילים אחרים.
הליכה 19.4 ק"מ

יום 34

היום האחרון והגדול הגיע! בשלב זה היו נוהגים עולי הרגל בדרך לסנטיאגו לעצור ב Lavacolla, כדי לשטוף את פניהם ורגליהם בנהר לפני שהם באים אל הקדוש. בMonte de Gozo (הר האושר) נוכל סוף סוף לראות מרחוק את צריחי הקתדרלה, להחתים חותמת אחרונה בכנסיה העתיקה ולהתענג על הרגשת הסיפוק שבהגעה אל היעד. זו דרך מושלמת לסיים את המסע הנפלא הזה.
הליכה: 19.5 ק"מ

יום 35 - Santiago de Compostela

המסע המדהים שלנו הגיע לסיומו… תוכלו לעזוב אחרי ארוחת הבוקר כשאתם לוקחים אתכם זיכרונות ממסע בלתי נשכח, או להשאר אתנו עוד כמה ימים, ולהנות משפע מקומות עניין היסטורים, תרבותיים וגסטרונומים שיש לסנטיאגו דה קומפוסטלה להציע.

אל תהסו לפנות אלינו לתכנון השהות הנוספת.
 מסיינט זאן פייד דה פורט אל סנטיאגו דה קומפוסטלה
פרטים נוספים
כולל

לינה בחדרים פרטיים (שילוב של בתי מלון בתי אבן עתיקים ופנסיונים ברמה גבוהה)
ארוחות בוקר
העברת ציוד בין מקומות הלינה (1 מזוודה/ תיק לאדם מקסימום 18 ק"ג)
חוברת הדרכה לדרך הכוללת טיפים ומידע על הדרך בעברית.
דרכון הדרך וצדפה
הדרכה לפני היציאה
תמיכה ושירות לקוחות למקרי חירום 24/7
מיסים


לינה

מקומות הלינה בסיור זה כוללים שילוב של פונדקים כפריים מסבירי פנים ומלונות 3/2 כוכבים נוחים, הממוקמים בדרך או קרוב לתוואי הקמינו אשר נבחרו בקפידה על פי מיקומם, אווירתם ושירותיהם הייחודיים. שימו לב כי הקמינו הוא יעד פופולרי מאוד, אישור מקומות הלינה כפוף לזמינותם בהתאם לעונה והם יועברו באישור ההזמנה הסופי שלכם. ניתן להזמין לילות נוספים בכל אחד ממקומות הלינה שבדרך.


לא כלול

טיסות
העברות משדה התעופה ואל שדה התעופה
ביטוחים
ארוחות צהריים וארוחות ערב
מס תיירות (אם נדרש)
ציוד אישי
הוצאות אישיות


תוספות אופציונליות

ארוחות ערב
תוספת לילה בסאן ז'אן פייד דה פורט
תוספת לילה בסנטיאגו דה קומפוסטלה
ניתן להזמין לילות נוספים לאורך השביל על פי בקשה
הסעה פרטית משדה התעופה למלון
חדר ליחיד בתוספת תשלוםתמונות מהמסלול
bottom of page