top of page

Ponferrada to Santiago de Compostela

< חזרה

קמינו צרפתי

פונפרדה אל סנטיאגו דה קומפוסטלה

הליכה/אופנים

הליכה

מספר ימים

11

דרגת קושי (1-5)

4

אורך המסלול בק״מ

205

מספר אנשים מינימילי

2

דרגת ארוח בכוכבים

הדירוג הממוצא הוא 3 מתוך 5

עונה נמוכה

1100

החל מ -

עונה גבוהה

1190

החל מ -

החלק היפיפה הזה מתחיל בעיר הטמפלרים שבאזור הביירזו של ספרד. אזור גידולי היין וייצור גבינות. הוא חוצה עיירות ביניים ציוריות ונכנס למחוז גליסיה בכפר או סובריירו שבוגבהה 1300 מטר. בכפר הקלטי תוכלו לבקר בכניסיה החשובה סנטה מריה ריאל אשר משמרת עד עצם היום הזה את נס הגביע הקדוש של אזור הגליסיה ובתי האבן העולים שמאפיינים את הכפר.
גם שרידיו של דון ולינה ספרדו, ממציא החץ הצהוב נמצאים בכניסיה זו.

הדרך עוברת במחוזות ביירזו וגליסיה והיא שילוב יפיפה בין עיירות ימי הביניים ומרחביה הירוקים של הגליסיה.

אהבתם את המסלול, אבל רוצים לתכנן אותו אחרת ובהתאם לצרכים וליכולות שלכם? ספרו לנו ונשמח לשעזור לכם בתכנון מסלול בהתאמה אישית.

על המסלול
יום 1 הגעה עצמאית לעיר פונפרדה – נקודת ההתחלה
יום 2 היום הראשון לקמינו שלנו עובר באזור ביארזו, מישור השוכן בתוך טבעת הרים.בדרך נעבור בכפרים ועיירות קטנות המציעות לנו ביקור ביקבים קטנים וביתיים ואכל מקומי משובח. 25 קילומטרים
יום 3 לפני שתתמודדו עם העלייה של השלב הבלתי נשכח הזה, תעברו בעמק הצר של נהר ולקארסה. שלב זה מביא אותנו אל נופיה המרהיבים של הגליסיה הירוקה ואל הכפר הקטן והציורי או סבריירו, שהוא ללא ספק הפנינה של הדרך. 29 קילומטרים
יום 4 כבר ביציאה מאו סבריירו נפרסים בפניכם כרי המרחב הירוקים של הגליסיה. השביל עובר ב"סיירה דה רנאדויירו" ואחרי שתחצו את אלטו דה פויו תרדו ישירות אל העמק לכפר טריאקסטלה. 21 ק"מ
יום 5 מבין שתי האפשרויות הקיימות, אנו בוחרים בדרך שתרומם את רוחנו ותעודד אותנו בדרכנו. היום המסלול עובר דרך שבילים סלולים החוצים יער אורן גליציאני טיפוסי וחוצה את אחד העמקים היפים ביותר שעובר בשביל הצרפתי.
25 קילומטרים יום 6 צפו ליום של טיול שקט ביער אלון וכפרים יפים על דרכים כפריות שקטות. בכפר ברבדלו ישנה כנסיה רומנסקית יפה השווה ביקור. בעיר פורטומרין תוכלו להירגע על אחת הטרסות שבכיכר המרכזית וליהנות מהנוף המרהיב של העיר המעניינת הזו.
22 קילומטרים
יום 7 אנו ממשיכים לנוע במרחבי הגליסיה, הדרך חוצה את נהר המיניו ומטפסת במעלה ההר לעבר הכפר הנינוח גונזר. גם היום הדרך חוצה את מרחביה הירוקים של הגליסיה ומנוקדת בכפרים ובעיירות מימי הבינים.
25 קילומטרים
יום 8 הדרך ממשיכה היום במעלה ההר ועוברת את הכפר קסנובה ואת הכפר המקסים לבוריירו. מאוחר יותר תחצו את ריבדיסו דל באקסיו ולבסוף תגיע אל ארזואה, עיירה קטנה עם שתי כנסיות שבהן תוכלו לבקר, סנטה מריה ולה מגדלנה.
29 קילומטרים
יום 9 קטע זה של הדרך עובר דרך פלגי מים רבים וכפרים רדומים. אפשר לקחת את הזמן לבקר בקפלה סנטה אירנה עם הפסלים המיוחדים של סנטיאגו. שאר הדרך לאו פדרוזו עוברת דרך כבישים שקטים וכפריים.
19 קילומטרים

יום 10
כמעט הגעת! השלב הבא ביום זה יהיה LAVACOLAבמקום שבו עולי רגל רבים עוצרים לשטוף את רגליהם בנהר לפני הכניסה המלכותית לעיר. בהמשך הדרך יקרבו אותך עצי האקליפטוס אל MONTE DE GUZO – הר השמחה, שממנו תוכל השקיף על היעד הנכסף SANTIAGO DE COMPOSTELA ולראות את קצה הצריח של הקתדרלה.בכניסה אל העיר תוכל להתפעל מהארכיטקטורה העשירה, להתענג על האווירה הנפלאה ולהיות עד לאחד מאתרי מורשת עולמית של אונסקו – קומפוסטלה דה סנטיאגו.
19 קילומטרים

יום 11
ארוחת בוקר ועזיבה.


פונפרדה אל סנטיאגו דה קומפוסטלה
פרטים נוספים
כולל

לינה (שילוב של מקומות לינה בדירוג גבוהה)
ארוחות בוקר
העברת ציוד בין מקומות הלינה (1 מזוודה/ תיק לאדם מקסימום 20 ק"ג)
חוברת הדרכה לדרך הכוללת טיפים ומידע על הדרך בעברית
דרכון הדרך וצדפה
הדרכה לפני היציאה
תמיכה ושירות לקוחות למקרי חירום 24/7


לא כלול

טיסות אל ומארץ היעד
העברה משדה התעופה ואל שדה התעופה
ביטוחים
ארוחות צהריים וארוחות ערב
מס תיירות (אם נדרש)
ציוד אישי.
הוצאות אישיות.


תוספות אופציוליות

ארוחות ערב
תוספת לילה בפונפרדה
תוספת לילה לאורך המסלול
תוספת לילה בסנטיאגו
הסעה פרטית משדה התעופה למלון
הסעה פרטית מסנטיאגו דה קומפוסטלה לשדה התעופה
חדר ליחיד בתוספת תשלום


תמונות מהמסלול
bottom of page