top of page

Oviedo to Santiago de Compostela

< חזרה

קמינו פרימיטיבו

אוביידו אל סנטיאגו דה קומפוסטלה

הליכה/אופנים

הליכה

מספר ימים

16

דרגת קושי (1-5)

4

אורך המסלול בק״מ

320

מספר אנשים מינימילי

2

דרגת ארוח בכוכבים

הדירוג הממוצא הוא 4 מתוך 5

עונה נמוכה

1799

החל מ -

עונה גבוהה

1830

החל מ -

הקמינו פרימיטיבו או בשמו האחר, הדרך המקורית. הוא הדרך הראשונה מבין שבילי הקמינו דה סנטיאגו אותה הלך המלך אלפונסו השני בעצמו במאה התשעית כדי לחלוק כבוד לקדוש סנטיאגו.

הקמינו פרימיטיבו הינו אחד המסלולים היפים, המאתגרים והמתגמלים ביותר מבין שבילי הקמינו דה סנטיאגו. הוא חוצה את הרי אסטוראיס ומטפס לגובה של עד 1100 מטר מעל פני הים, אבל הטיפוס שווה את הנופים המרהיבים של רכס ההרים, מאגר סלימה ונהר הנאביה.

הקמינו דה סנטיאגו נחשב לשביל מבודד יחסית ופחות מתוייר. הוא הזדמנות מצויינת לפגוש את התרבות והקולינריה האסטוריאנית והגליסיאנית העשירות וליהנות ממפגשים עם המקומיים האדיבים.

ההליכה בדרך הפרימיטיבו עוברת בכפרים ועיירות מימי הביניים והיא דרך היסטורית הטומנת בחובה חוויה פיסית מנטאלית ורוחנית שתזכרו זמן רב אחרי שתחזרו.

אהבתם את המסלול, אבל רוצים לתכנן אותו אחרת ובהתאם לצרכים וליכולות שלכם? ספרו לנו ונשמח לשעזור לכם בתכנון מסלול בהתאמה אישית.

על המסלול
יום 1
הגעה לאוביידו
הגעה אל אוביידו, נקודת המוצא של הקמינו פרימיטיבו. העיר מאופיינת ברובע היסטורי מדהים עם הקתדרלה המפוארת של המלך אלפונסו.

יום 2
25 קילומטרים
היום שלנו מתחיל בקתדרלה של אל סלבדור לכיוון היציאה מהעיר. זהו שביל הליכה יפיפה לאורך נהר הנורה שיוביל אותנו אל הכפר המקסים אסקמפלרו בהמשך הליכה לאורך נהר הנאלון .

יום 3
22 קילומטרים
היום נוכל ליהנות מטיול רגלי מתון ונעים דרך אדמות חקלאיות וגבעות עד עמק נרקאה שם נמצאת קורנלנה והמנזר המפואר שלה סן סלבדור אשר מברך את ההולכים. משם נעקוב אחר המסלול המסומן של הקמינו לעבר מקום הלינה שלנו.

יום 4
20 קילומטרים
עוד יום מאתגר במרחבי אסטוריאס . למרבה המזל, רובו עובר בתוך יערות של עצי אלון וערמונים עם נוף מדהים. בהמשך נגיע ללה אספינה ונכנס לאזור בעל אופי ומסורות אסטוריאניות חזקות.
יום 5
29 קילומטרים
הנוף שיתגלה בפנינו היום הוא אחד היפים שנגלה בשביל הפרימיטיבו,. עולם החי, הצומח והעושר האקולוגי שבזכותם הפך הקמינו פרימיטיבו לאחד השבילים היעקובים המוצלחים ביותר יתגלו לנו בתפארתו.

יום 6
29 קילומטרים
הרי מערב אסטוריאס הם התפאורה המפוארת לבמה שלנו היום שמתחילה בעמק ומגיעה לפסגת פוארטו דל פאולו. אחריה נרד בדרך מימי הביניים המכונה "דרך בתי החולים", נעבור ביערות אחדים ונגיע לברדוצ'דו הרגועה.

יום 7
21 קילומטרים
זהו אחד הימים הקשים ביותר של השביל אך גם המתגמלים ביותר. ירידה תלולה ונוף עוצר נשימה מביא אותנו אל סכר גראנדס דה סלימה המרהיב .

יום 8
26 קילומטרים
אל התצפיות הנאות על הרי קנטבריה נגיע לאחר טיפוס אל אל אכבו . הגיע הזמן להיפרד מהחבל האסטוריאני ולהגיד שלום לארץ הקלטים – הגליסיה! לאחר שנחלוף על כפרי ההרים קברריה, פונטיה וברביטו נגיע לעיירה קטנה ומקסימה אשר נודעת בזכות נס המזרקה של השליח יעקב הקדוש, בו הפך את מי המזרקה לחלב טרי עבור אלמנה מרוששת וילדיה.

יום 9
24 קילומטרים
היציאה מהעיירה קלה ומסומנת היטב בחיצים הצהובים. בהמשך הדרך נגיע אל בית החולים דה מונטו היושב על ראש הגבעה, הוא נמצא כרגע בהריסות אך היה בין האחרונים שנסגרו, וכנראה שהיה החשוב ביותר בכל שבילי הקמינו שבגליסיה. בהמשך בדרך נחלוף על פני עוד כמה כפרים מוזרים בעלי חשיבות היסטורית מקומית אשר בהם נלחם אלפונסו השני בצבא המורי.

יום 10
31 קילומטרים
הקמינו עובר דרך מסלולים נוחים וכפרים קטנים ומיוחדים בהם תוכלו לראות את המקומיים מעבדים אדמות חקלאיות בהם כמו בימי קדם. לבסוף נגיע אל "לוסוס אוגוסטי" או בשמה היום, לוגו, העיר העתיקה ביותר בחבל גליסיה! העיר היחידה באירופה המוקפת כולה בחומות רומיות.

יום 11
27 קילומטרים
אחרי התרעננות בעיר הגדולה נצא שוב בעקבות החץ הצהוב אל שבילים כפריים נוחים. את מאה הקילומטרים שנותרו עד לסנטיאגו נלך במרחבי הגליסיה הירוקה.

יום 12
20 קילומטרים
בשלב זה מגיע לסיומו החלק של הקמינו פרימיטיבו. כרי הדשא והיערות הירוקים של הגליסיה מחברים אותנו עם הדרך הצרפתית וכמות ההולכים בשביל מבשרת את הקרבה לעירו של השליח סנטיאגו.

יום 13
14 קילומטרים
היום זהו יום טיול כפרי ושקט העובר דרך נחלים ויערות בסביבה כפרית. ביציאה ממלידה תוכלו לבקר בכנסיית סנטיאגו העתיקה ולקבל עוד חותמת לדרכון הדרך שלכם.

יום 14
19 קילומטרים
היציאה מהעיר ארזואה חוצה את העיר העתיקה ועוברת על פני עצי אלון חסונים אשר מפנים את הדרך ונפתחים אל מרחבים של כרי דשא עבותים. החלק האחרון של הקמינו פרנסס הוא בהחלט הזדמנות טובה להכיר חברים חדשים ולשמוע סיפורים של עולי רגל בדרך לסנטיאגו שמגיעים מחלקים אחרים של השביל או משבילים אחרים.

יום 15
19 קילומטרים
SANTIAGO DE COMPOSTELA
השלב האחרון של הקמינו!! עובר בעיקר בסביבה כפרית ונעימה. בשלב זה נוהגים עולי הרגל בדרך לסנטיאגו לעצור בלבקולה, כדי לשטוף פנים ורגליים לפני שהם באים אל הקדוש. במונט אל גוזו תוכלו סוף סוף לראות את צריחי הקתדרלה הנראים מרחוק ולהתענג על סיום המסע שלכם.

יום 16
SANTIAGO DE COMPOSTELA
אם עומד לרשותכם זמן מומלץ לחקור את העיר העתיקה של סנטיאגו דה קומפוסטלה או שתוכלו לעזוב אחרי ארוחת הבוקר כשאתם נושאים אתכם זכרונות ממסע בלתי נשכח.
אוביידו אל סנטיאגו דה קומפוסטלה
פרטים נוספים
כולל

לינה (שילוב של מקומות לינה בדירוג גבוהה)
ארוחות בוקר
העברת ציוד בין מקומות הלינה (1 מזוודה/ תיק לאדם מקסימום 20 ק"ג)
חוברת הדרכה לדרך הכוללת טיפים ומידע על הדרך בעברית
דרכון הדרך וצדפה
הדרכה לפני היציאה.
תמיכה ושירות לקוחות למקרי חירום 24/7.


לא כלול

טיסות אל ומארץ היעד
העברה משדה התעופה ואל שדה התעופה
ביטוחים
ארוחות צהריים וארוחות ערב
מס תיירות (אם נדרש)
ציוד אישי
הוצאות אישיות


תוספות אופציוליות

ארוחות ערב (שתיה כלולה
תוספת לילה באוביידו(מלון 3*)
תוספת לילה בסנטיאגו (מלון 3*)
תוספת לילות לאורך המסלול
הסעה פרטית משדה התעופה למלון באוביידו
חדר ליחיד בתוספת תשלוםתמונות מהמסלול
bottom of page