top of page

Lugo to Santiago de Compostela

< חזרה

קמינו פרימיטיבו

אוביידו אל לוגו

הליכה/אופנים

הליכה

מספר ימים

11

דרגת קושי (1-5)

4

אורך המסלול בק״מ

215

מספר אנשים מינימילי

2

דרגת ארוח בכוכבים

הדירוג הממוצא הוא 4 מתוך 5

עונה נמוכה

1253

החל מ -

עונה גבוהה

1299

החל מ -

מסלול זה עובר בדרך הראשונה, הפרימיטיבו המתחיל בעיר אוביידו באסטוריאס ומסתיים בעיר לוגו המוקפת חומות רומיות, אשר יחד עם גשרים וכבישים רבים מספרים לנו על השפעת התקופה הרומית בספרד.

ההליכה במסלול זה מתגמלת אתכם בנופים המרהיבים של מחוז אסטוריאס, בין כפרים היסטוריים עתיקים וממפגש קולינרי מרתק לאורך כל הדרך.

הקמינו פרימיטיבו הוא חוויה פיסית מנטאלית ועוצמתית אותה תזכרו זמן רב אחרי שתחזרו.


על המסלול
יום 1
הגעה לאוביידו
הגעה עצמאית אל אוביידו, נקודת המוצא של הקמינו פרימיטיבו. העיר מאופיינת ברובע היסטורי מדהים עם הקתדרלה המפוארת של המלך אלפונסו.

יום 2
25 קילומטרים
היום שלנו מתחיל בקתדרלה של אל סלבדור לכיוון היציאה מהעיר. זהו שביל הליכה יפיפה לאורך נהר הנורה שיוביל אותנו אל הכפר המקסים אסקמפלרו בהמשך הליכה לאורך נהר הנאלון תוביל אותו אל העיר גראדו.

יום 3
22 קילומטרים
אחרי הטיפוס לאלטו דל פרזנו, נוכל ליהנות מטיול רגלי מתון ונעים דרך אדמות חקלאיות וגבעות עד עמק נרקאה שם נמצאת קורנלנה והמנזר המפואר שלה סן סלבדור אשר מברך את ההולכים. משם נעקוב אחר המסלול המסומן של הקמינו לעבר מקום הלינה הבא שלנו.

יום 4
20 קילומטרים
עוד יום מאתגר במרחבי אסטוריאס . למרבה המזל, רובו עובר בתוך יערות של עצי אלון וערמונים עם נוף מדהים. בהמשך נגיע ללה אספינה ונכנס לאזור בעל אופי ומסורות אסטוריאניות חזקות.
יום 5
29 קילומטרים
הנוף שיתגלה בפנינו היום הוא אחד היפים שנגלה בשביל הפרימיטיבו,. עולם החי, הצומח והעושר האקולוגי שבזכותם הפך הקמינו פרימיטיבו לאחד השבילים היעקובים המוצלחים ביותר יתגלו לנו בתפארתו.

יום 6
25 קילומטרים
הרי מערב אסטוריאס הם התפאורה המפוארת לבמה שלנו היום שמתחילה בעמק ומגיע לפסגת פוארטו דל פאולו. אחריה נרד בדרך ימי הביניים המכונה "דרך בתי החולים", נעבור ביערות אחדים ונגיע לברדוצ'דו הרגועה.

יום 7
22 קילומטרים
לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרכנו בעקבות החץ הצהוב לאחד הימים הקשים ביותר של השביל אך גם המתגמלים ביותר. נתחיל בטיפוס לאגם סלימה, שם יקבלו את פנינו נופים מרהיבים של נהר נאביה וההרים המקיפים אותו. משם בירידה תלולה ונוף עוצר נשימה נחצה את הסכר ונעשה את דרכנו לגראנדס דה סאלימה.

יום 8
26 קילומטרים
הגיע הזמן להיפרד מהחבל האסטוריאני ולהגיד שלום לארץ הקלטים – הגליסיה! לאחר שנחלוף על כפרי ההרים קברריה, פונטיה וברביטו נגיע אל עיירה קטנה ומקסימה אשר נודעת בזכות נס המזרקה של השליח יעקב הקדוש, בו הפך את מי הזרקה לחלב טרי עבור אלמנה מרוששת וילדיה.

יום 9
24 קילומטרים

היציאה מהעיירה קלה ומסומנת היטב בחיצים הצהובים. בהמשך הדרך נגיע אל בית החולים דה מונטו היושב על ראש הגבעה, שהיה החשוב ביותר בכל שבילי הקמינו שבגליסיה. בהמשך בדרך לאו קאדבו נחלוף על פני עוד כמה כפרים בעלי חשיבות היסטורית מקומית אשר בהם נלחם אלפונסו השני בצבא המורי.


יום 10
31 קילומטרים
היום הוא יום ארוך מאוד העובר דרך מסלולים נוחים וכפרים קטנים ומיוחדים, בהם נוכל לראות את המקומיים עובדים בהם כמו בימי קדם, לבסוף נגיע אל "לוסוס אוגוסטי" או בשמה היום, לוגו, העיר העתיקה ביותר בחבל גליסיה! העיר היחידה באירופה המוקפת כולה בחומות רומיות.

יום 11
LUGO
אחרי ארוחת הבוקר ניפרד שאנחנו לוקחים איתנו הרבה זיכרונות לחיים וחוויה בלתי נשכחת.
אוביידו אל לוגו
פרטים נוספים
כולל

לינה בחדרים פרטיים( שילוב של מקומות לינה בדירוג גבוהה)
ארוחות בוקר
העברת ציוד בין מקומות הלינה (1 מזוודה/ תיק לאדם מקסימום 20 ק"ג)
חוברת הדרכה לדרך הכוללת טיפים ומידע על הדרך בעברית
דרכון הדרך וצדפה
הדרכה לפני היציאה
תמיכה ושירות לקוחות למקרי חירום 24/7.


לא כלול

טיסות אל ומארץ היעד
העברה משדה התעופה ואל שדה התעופה
ביטוחים
ארוחות צהריים וארוחות ערב
מס תיירות (אם נדרש)
ציוד אישי
הוצאות אישיות


תוספות אופציוליות

ארוחות ערב.
תוספת לילה בלוגו (מלון 4*)
תוספת לילה באוביידו(מלון 3*)
תוספת לילות לאורך המסלול
הסעה פרטית משדה התעופה באוביידו
חדר ליחיד בתוספת תשלום
תמונות מהמסלול
bottom of page