top of page
© Copyright

מסעות בקבוצה לקמינו דה סנטיאגו לשנת 2024 

קמינו צרפתי - איזי קמינו

אורך המסלול בק״מ

130

מספר ימים

11

דרגת ארוח 

הדירוג הממוצא הוא 3 מתוך 5

דרגת קושי (1-5)

2.5

תאריך הטיול

05-15.09.2024

מחיר

2176

הדרך הצרפתית היא הדרך הפופולרית והמפורסמת ביותר של הקמינו דה סנטיאגו, שביל הצליינים העתיק בספרד. מעל אלף שנים עושים מאות אלפי עולי רגל את הדרך הקדושה אל העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה, שם לפי הסיפור המיתי הדתי נמצא קברו של השליח סנטיאגו.
אנו נחווה את ההליכה ב 130 הקילומטרים האחרונים של הקמינו הצרפתי המתחיל בסאמוס ומסתיים בסנטיאגו דה קומפוסטלה. (ההליכה במאה הקילומטרים האחרונים של הדרך הצרפתית הקלאסית של הקמינו דה סנטיאגו עוברים מסריה לסנטיאגו דה קומפוסטלה הם המינימום הנדרש כדי לקבל את תעודת הקומפוסטלה). נצעד בדרך כפרית היסטורית המנוקדת בכנסיות מנזרים, יערות שלווים, אדמות חקלאיות וכפרים ימי ביינימים רדומים במרחביה הירוקים וההרריים של הגליסיה. זהו ללא ספק אחד המסלולים היפים מבין כל שבילי הקמינו. המסלול כולל עליות וירידות שניתן לראות בהם אתגר פיסי ומנטלי כאחד, ההליכה דורשת רמת כושר סבירה. הקמינו הוא מסע הטומן בחובו ערך תרבותי רב, חוויה אנושית מופלאה למפגשים חיצוניים ופנימיים ותחושת הישג עצומה. זהו מסע רגלי שעובר דרך הנשמה ואותו תזכרו הרבה אחרי שתחזרו ארצה.

פרטים
המחיר כולל

10 לילות במקומות לינה בחדרים (זוג בחדר) פרטיים עם שירותים צמודים
11 ארוחות בוקר
8 ארוחות ערב
הדרכה וליווי של מדריך מיקצועי
דרכון עולי הרגל וצדפה
העברות מזוודות ממלון למלון בכל ימי ההליכה.
העברות משדה התעופה סנטיאגו דה קומפוסטלה וחזרה לפי התכנית.


המחיר אינו כולל

טיסות בינלאומיות/ פנימיות
ביטוח אישי ורפואי
דמי כניסה לאטרקציות למוזיאונים
ארוחות הצהריים וכל ארוחה שלא הוזכרה למעלה
הוצאות אישיות כגון: חטיפים, שתיה, טלפון, העברות נוספות, וכו'
כל הפריטים שלא הוזכרו


תוספות

החבילה זמינה גם למטיילים יחידים, במקרה זה יש תוספת למטייל יחיד למחיר החבילה הבסיסי.
הטיול הינו ל 10 משתתפים במידה ולא נגיע למספר זה, תינתן האפשרות לצאת בהדרכה עצמאית בקיזוז מחיר ההדרכה.


לינה

הלינה היא בבתי מלון או בתים כפריים (דרגת לינה2/3 כוכבים ) בחדרים זוגיים, הממוקמים על תוואי הדרך. לכולם חדרים פרטיים עם חדר רחצה צמוד ומציעים קבלת פנים חמה להולכים. המקומות נבחרו בקפידה רבה תוך שימת דגש על איכות, שירות חם ואדיב, חדרים נקיים ונוחים וחלקם מציעים גם אירוח מסורתי ואוכל מקומי טעים.
*בתי המלון כפופים לזמינות. ופרטי הלינה המדויקים יסופקו עם אישור ההזמנה.


ארוחות

ארוחת הבוקר כלולה - (לרוב מזנון ארוחת הבוקר/ קפה וטוסט / לחם/ קרואסון) בכל הימים.
ארוחות ערב - כלולות גם כן (כפוף לתנאי מקומות הלינה).
העברות מטען - העברות המזוודות/ תיקים ממלון למלון כלולות (מקסימים של 18 ק"ג לאדם לתיק/מזוודה אחת).
קמינו צרפתי
תמונות מהמסלול
מסלול הטיוליום ראשון SAMOS
התכנסות ב שדה התעופה של סנטיאגו דה קומפוסטלה
נקודת המפגש שלנו היא בשדה התעופה של סנטיאגו דה קומפוסטלה משם ניסע לנקודת ההתחלה שלנו בסאמוס - עיירה קטנה וציורית המפורסמת בזכות מנזר סאן חוליאן היפיפה שלה מהמאה השישית.

יוםהליכה 1
אחרי התארגנות וארוחת בוקר במלון נצא מסאמוס לכיוון סאריה בדרך ירוקה ויפה העוברת לאורך נהר הסריה. בצהרי היום נגיע אל העיר סריה - העיר הגדולה האחרונה בגליסיה לפני סנטיאגו דה קומפוסטלה. זהו המקום האחרון שממנו תוכלו לצאת לדרך וללכת לסנטיאגו דה קומפוסטלה כדי לקבל את תעודה הקומפוסטלה שלכם אחרי שהלכתם את מאה הקילומטרים האחרונים. לאחר מנוחה והתרעננות נצא לסיור בעיר וארוחת ערב.
מרחק הליכה - 15 ק"מ .

יום הליכה 2
זהו יום הליכה יפיפה במרחבי הגליסיה הירוקה. בדרכנו נחלוף על פני אבן סימון מאה הקילומטרים האחרונים לפני סנטיאגו דה קומפוסטלה. הדרך מנוקדת בכפרים ציוריים שבהם נוכל לנוח מעט, לאכול או לשתות משהו באחד מפונדקי הדרך התוססים ולשמוע סיפורי דרך של מטיילים נוספים. את היום נסיים בעיירה מרתקת הממוקמת על גדות נהר המיניו ונשמע את סיפורה המרתק.
מרחק הליכה - 22 ק"מ.
.יום הליכה 3
לאחר התארגנות וארוחת בוקר נתחיל טיפוס מתון (כ 400 מטר) לעבר לנקודת השיא של היום. הדרך רצופה גבעות פתלתלות וירוקות, עיירות מימי הבינים בעלות ערך היסטורי ותרבותי מגוון ושבילים כפריים המתפארים בעצי אלון ואורן ומשם נמשיך לחווה יפיפיה בה נלון את הלילה.
מרחק הליכה - 17 ק"מ.

יום הליכה 4
עוד יום במרחביה הירוקים של הגליסיה הירוקה. גבעות מפותלות, פריחה צבעונית ויערות אקליפטוס ואורן יהיו חלק מהנוף שבו נלך היום. זהו יום הליכה שכולו כפרים ציוריים וטבע.
מרחק הליכה - 17 ק"מ.

יום הליכה 5
ככל שאנו מתקדמים באיטיות לעבר הקתדרלה של סנטיאגו הנופים הופכים להיות ירוקים יותר ויותר. זהו יום של ירוק של מים ושמים. קצת לפני ארזואה נחלוף מעל גשר החוצה את נהר האיסו ונעבור בעיירת ימי הביניים ריבדיסו הציורית שם נוכל להתענג על יין ביתי ואוכל מקומי משובח. בערב נצא לסיור בעיר ולארוחת ערב משותפת.
מרחק הליכה - 20 ק"מ.
יום הליכה 6
לאחר התארגנות וארוחת הבוקר נחצה את העיר העתיקה. הדרך העירונית מתחלפת ביער עצי אלון חסונים אשר מפנים את הדרך ונפתחים אל מרחבים של כרי דשא עבותים. החלק האחרון של הקמינו פרנסס הוא בהחלט הזדמנות טובה להכיר חברים חדשים ולשמוע סיפורים של עולי רגל בדרך לסנטיאגו שמגיעים מחלקים אחרים של השביל או משבילים אחרים.
מרחק הליכה - 15 ק"מ.

יום הליכה 7
המסלול שלנו עובר היום בעיקר בסביבה כפרית ונעימה. בשלב זה נוהגים עולי הרגל בדרך לסנטיאגו לעצור בלבאקויה, כדי לשטוף פנים ורגליים לפני שהם מגיעים אל סנטיאגו הקדוש.
מרחק הליכה - 18 ק"מ.

יום הליכה 8
השלב האחרון שלנו!! שלב קצר אך מלא סיפוק ואושר. נצא מלבאקויה אל העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה ונעצור במונט אל גוזו (הר האושר), שם נוכל סוף סוף לראות את צריחי הקתדרלה הנראים מרחוק, להחתים חותמת אחרונה בדרכון ולהתענג על ההגעה לקו הסיום.
משך ההליכה: 10 ק"מ.

SANTIAGO DE COMPOSTELA יום עשירי
יום מנוחה וסיור בעיר – את היום הזה ננצל לסייר בעיר היפה ולנוח לפני החזרה הביתה, אפשר להתרווח ולהתענג על המסע וההישג הגדול שלנו. העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה תוססת ושוקקת חיים. אחרי ארוחת בוקר נטייל בעיר העתיקה היפיפה שאוצרת בתוכה סיפורים מוזיאונים מסעדות, שווקים וסמטאות מלאות יופי. תעודת הקומפוסטלה תוענק לכל מטייל (ניתנת לאחר שבדקו את דרכון החותמות המאשר כי צעדנו ברגל את 100 הק"מ האחרונים של הדרך). לא נעזוב לפני שנבקר בקתדרלה המפוארת של סנטיאגו ונשתתף במיסת הקדוש המרשימה שמתקיימת ב 12:00 בצהריים.

יום אחד עשרה פרידה וחזרה ארצה
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה כשחווית הקמינו מלווה אותנו עד להליכה הבאה.
people hiking on green grass field during daytime_edited.jpg
bottom of page