top of page
© Copyright

מסעות בקבוצה לקמינו דה סנטיאגו לשנת 2023 

קמינו פורטוגז קוסטל יוני

אורך המסלול בק״מ

128

מספר ימים

9

דרגת ארוח 

הדירוג הממוצא הוא 3 מתוך 5

דרגת קושי (1-5)

3.5

תאריך הטיול

01-09.06.2023

מחיר

1849

הקמינו הפורטוגזי הינו השביל השני בחשיבותו ובפופולריות שלו בקרב עולי הרגל, הוא הפך לנתיב פופולרי במיוחד כאשר פורטוגל זכתה בעצמאותה במאה ה 12 בגלל היותו השביל המסורתי שבו נסעה המלכה איסבל מפורטוגל לראשונה במאה ה 13.
המסלול שלנו מתחיל בעיר באיונה והוא עובר ב- 128הקילומטרים האחרונים של הדרך הפורטוגזית קוסטל, שהיא הדרך הפופולרית השלישית בגודלה ובחשיבותה מבין מסלולי הקמינו דה סנטיאגו. בהגיענו אל העיר סנטיאגו ולא לפני שנחקור את העיר היפה ונטעם מכל מה שיש לה להציע, נמשיך לעבר פיניסטרה הקרוי בפי עולי הרגל, נקודת קצה העולם. שם נגיע אל נקודת האפס מול חופי האוקיינוס האטלנטי. הדרך נחשבת לדרך מרתקת ועשירה ביותר הן מבחינת אדריכלות והן מבחינת תרבות וקולינריה ןמרגשת במיוחד בהגעה הרגלית אל נקודת האפס.. וזהו מסע שאסור לכם לפספס!! שאסור לפספס!!!

פרטים
המחיר כולל

8 לילות במקומות לינה בחדרים (זוג בחדר) פרטיים עם שירותים צמודים
8 ארוחות בוקר
7 ארוחות ערב
הדרכה וליווי של מדריך מיקצועי
דרכון עולי הרגל וצדפה
העברות מזוודות ממלון למלון בכל ימי ההליכה.
העברות משדה התעופה סנטיאגו דה קומפוסטלה וחזרה לפי התכנית.

סיור מודרך בסנטיאגו דה קומפוסטלההמחיר אינו כולל

טיסות בינלאומיות/ פנימיות
ביטוח אישי ורפואי
דמי כניסה לאטרקציות למוזיאונים
ארוחות הצהריים וכל ארוחה שלא הוזכרה למעלה
הוצאות אישיות כגון: חטיפים, שתיה, טלפון, העברות נוספות, וכו'
כל הפריטים שלא הוזכרו


תוספות

החבילה זמינה גם למטיילים יחידים, במקרה זה יש תוספת למטייל יחיד למחיר החבילה הבסיסי.
הטיול הינו ל 10 משתתפים במידה ולא נגיע למספר זה, תינתן האפשרות לצאת בהדרכה עצמאית בקיזוז מחיר ההדרכה.


לינה

הלינה היא בבתי מלון או בתים כפריים (דרגת לינה2/3 כוכבים ) בחדרים זוגיים, הממוקמים על תוואי הדרך. לכולם חדרים פרטיים עם חדר רחצה צמוד ומציעים קבלת פנים חמה להולכים. המקומות נבחרו בקפידה רבה תוך שימת דגש על איכות, שירות חם ואדיב, חדרים נקיים ונוחים וחלקם מציעים גם אירוח מסורתי ואוכל מקומי טעים.
*בתי המלון כפופים לזמינות. ופרטי הלינה המדויקים יסופקו עם אישור ההזמנה.


ארוחות

ארוחת הבוקר כלולה - (לרוב מזנון ארוחת הבוקר/ קפה וטוסט / לחם/ קרואסון) בכל הימים.
ארוחות ערב - כלולות גם כן (כפוף לתנאי מקומות הלינה).
העברות מטען - העברות המזוודות/ תיקים ממלון למלון כלולות (מקסימים של 18 ק"ג לאדם לתיק/מזוודה אחת).
קמינו קוסטל
תמונות מהמסלול
מסלול הטיול
הגעה והתכנסות - יום אחד
מפגש הקבוצה – בשדה התעופה בויגו(משם יוצאת ההסעה לנקודת ההתחלה) .
סיור מודרך במבצר באיונה ובעיר.

יום הליכה ראשון
לאחר התארגנות וארוחת הבוקר, נצא אל הקתדרלה שבעיר להחתמת דרכון ראשונה ומשם, תוך כדי חציית העיר העתיקה נמשיך בעקבות החץ הצהוב לעבר הגשר ההיסטורי RAMALLOSA
מרחק הליכה 20 ק"מ.

יום הליכה שני
אחד הימים המרהיבים בקמינו פורטוגז שרובו טבע ונוף המשלבים את הירוק והכחול של הגליסיה. אנו מטפסים קלות מעל העיר וזוכים לתצפית נדירה של האיזור כולו. המשך הדרך חוצה יערות וכפרים קטנטנים עד לירידה המתונה אל העיר רדונדלה ומשם מטפסת שוב אל מצפה מרהיב הוסף על איי סאן סימון.
מרחק הליכה – 23 קילומטר.

יום הליכה שלישי
אנו ממשיכים גם היום לצעוד במרחבי הגליסיה הירוקה לעבר בירת המחוז - "פוטבדרה". בדרכנו נחצה את הגשר הרומי מעל נהר ורדוגו שבו הובס נפוליאון על ידי הספרדים במלחמת העצמאות. העיר פונטבדרה, בירת המחוז, היא גן עדן להולכי הרגל בדרך לסנטיאגו דה קומפוסטלה. העיר מציעה לנו שפע של תרבות, קולינריה ומונומנטים היסטוריים שבהם נבקר.
מרחק הליכה – 15 קילומטר.

יום הליכה רביעי
הקמינו שלנו היום עובר על פני חורשות ערמונים מקסימות. בכיכר של סנטה מריה דה אלבה, בין עצי אורן ואקליפטוס ומתוך היער הצפוף נראה את פסלו של ג'יימס הצליין, מצביע על המשך הדרך. בדרכנו נעצור בבית משפחתי המגיש מאכלים גליסיאנים טיפוסיים בהכנה ביתית כולל יין. בהמשך נעבור את הכפר הקטן טיבו עם מזרקת המים שלו ומקום הכביסה הציבורי, ונסיים בעיר הרומית העתיקה אשר ידועה בזכות המעיינות התרמיים שבה.
מרחק הליכה – 22 קילומטר.

יום הליכה חמישי
לאחר התארגנות וארוחת הבוקר נחצה את הגשר מעל נהר אומיה המוביל אותנו למזרקת מעיינות חמים שהעניקה לעיירה את שמה מאז ימי הרומאים. נעשה את דרכנו בעדינות במעלה הגבעה אל סנטה מרינה ומשם נרד דרך יער אורנים אל פדרון המפורסמת בזכות היותה המקום בו התגלו שרידי גופתו של סנטיאגו. העיר ידועה גם בזכות "פלפלוני פדרון" המוגשים כמנות פתיחה מטוגנים קלות ועלייהם מלח גס.
מרחק הליכה – 21 קילומטר.

יום הליכה שישי
היום האחרון במסע שלנו מתחיל דרך כפרים קטנים, כקילומטר אחרי פדרון נעבור את הכנסיה הקולגייטית היפה של איריה פלביה שהייתה הכנסיה הגליסיאנית הראשונה ובהמשך, על ראש הגבעה משמאל עומדים חורבותיה המסתוריות והנטושות של גבעת קסטרו לופאריו. כמה קילומטרים אחר כך נפגוש את צלב הדרך העתיק ביותר בגליסיה, וכשנגיע לקרבת אגרו דוס מונטירוס, נוכל לראות כבר את צריחי הקתדרלה של SANTIAGO DE COMPOSTELA לפני הכניסה לעיר.
מרחק הליכה – 28 קילומטר.

SANTIAGO DE COMPOSTELA יום שמיני
יום מנוחה וסיור בעיר – את היום הזה ננצל לסייר בעיר היפה ולנוח לפני החזרה הביתה, אפשר להתרווח ולהתענג על המסע וההישג הגדול שלנו. העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה תוססת ושוקקת חיים. אחרי ארוחת בוקר נטייל בעיר העתיקה היפיפה שאוצרת בתוכה סיפורים מוזיאונים מסעדות, שווקים וסמטאות מלאות יופי (סיור מודרך עם מדריך מקומי) . תעודת הקומפוסטלה תוענק לכל מטייל על שמו המלא (ניתנת לאחר שבדקו את דרכון החותמות המאשר כי צעדנו ברגל את 100 הק"מ האחרונים של הדרך).

לא נעזוב לפני שנבקר בקתדרלה המפוארת של סנטיאגו ונשתתף במיסת הקדוש המרשימה שמתקיימת ב 12:00 בצהריים.

יום תשיעי אחרי ארוחת הבוקר ניפרד לשלום מחברינו למסע כשאנחנו לוקחים איתנו חוויות לחיים.
נסיעה לשדה התעופה ופרידה

people hiking on green grass field during daytime_edited.jpg
bottom of page