בטי ורונן תמונה.JPG

חווית טבע אתגר והתבוננות בקמינו דה סנטיאגו

המסלול שלנו עובר בשביל הויה דה לה פלאטה שהוא המסלול הארוך והיפה ביותר בין מסלולי הקמינו דה סנטיאגו דה לקומפוסטלה.

השביל עצמו מתחיל בסביליה שבדרום ספרד ועובר דרך מישוריה החמים של אנדלוסיה אל ההרים הירוקים של הגליסיה בצפון מערב ספרד. ממבנים עתיקים, חוות אבן מסורתיות לערים גדולות ושונות. הויה דה לה פלטה מציע שילוב עשיר של תרבויות ספרד.

המסלול שלנו מתחיל בעיירה אורנסה ומסתיים בקתדרלה של סנטיאגו (סיינט גיימס) סה"כ 115 קילומטר שעוברים בדרך כפרית היסטורית המנוקדת בכנסיות רומנסקיות, יערות שלווים, אדמות חקלאיות וכפרים רדומים במרחביה הירוקים של הגליסיה. ככל שנתקרב אל היעד הסופי נוכל לחוש ולראות דרך המורשת העשירה שבקפלות, המנזרים ובשאר מוטיבים אחרים הקשורים לקמינו את הקסם והמסתוריות שנוצרה במשך מאות השנים.

המסלול כולל עליות וירידות שניתן לראות בהם אתגר פיסי ומנטלי כאחד, אבל כשהקומפוסטלה של סנטיאגו היא היעד הסופי והבונוס (אומנם  לא העיקרי), זהו בהחלט גמול ראוי למסלול עצמו.

 

 
OURENSE

ממוקמת באופן אידיאלי על שני גדות נהר המינו, נהר גליציאני גדול. הרובע הישן של העיר הוא ביתם של הקתדרלה הדומיננטית מהמאה ה 12, הכיכר המרכזית וארקדותיה ורחובות עם ברים ומסעדות שיתאימו לטעמו של כל אחד. העיר מתפארת בגשר הרומי העתיק, שיחסית לשמו לא נראה כל כך עתיק משום שחודש לצד הריסותיו של הישן אשר שימש מעבר בתקופה שקופה שבה הייתה העיר ציר מסחרי מרכזי למוזרבים להעברת סחורות לסביליה. העיר ידוע גם בזכות המעיינות הטרמליים הטבעיים שבה תחת כיפת השמיים. 

 

 
  OURENSE TO CASANOVAS: יום הליכה 1 

אחרי התארגנות וארוחת הבוקר נתחיל נצא בעקבות החץ הצהוב לעבר העיר "סאה", אשר ידוע בזכות הלחם המפורסם שלה "פאן דה סאה". השלב הראשון הוא המאתגר ביותר, עם טיפוס יציב של כ 400 מטר לאורך 2 ק"מ. הדרך מתחילה בשטחים עירוניים ומתחלפת ליערות וכפרים קטנים וקסומים. את הלילה השני שלנו אנחנו נישן בבית עתיק מהמאה ה 18 בעיירה כפרית.

 

 
  CASANOVAS  TO CASARELLOS :יום הליכה 2

היום הוא יום מאתגר פיסית ומנטאלית. קצת אחרי נקודת ההתחלה שלנו, נחצה את הגשר מהמאה ה 13 שמעל נהר ה "ברברטינו" וניכנס לעיר סאה. ביקור קצר בעיר ואחר כך נתחיל את הטיפוס לראש הגבעה, לעבר ה"תכשיט של הבמה" שהוא מנזר אוסיירה הגדול והמפואר, שם מתקיימת קהילה סיסטרציאנית קטנה. העמקים החקלאיים, השבילים המוצלים והנוף שבדרך הם גמול משביע רצון למאמץ. לאחר ביקור במנזר נרד לעבר קסטרו דוזון, ללון את הלילה השני שלנו במקום כפרי ושליו.

 

 CASRELLOS TO LALIN : יום הליכה 3

אנו ממשיכים גם היום במרחבי הגליציה ההררית, הירוקה והכפרית ביותר. חוצים שרשרת של קהילות ומקומות קטנים וקסומים בתוך טבע משתנה. ביום הארוך שלפנינו אנו נעים בין הבדלים מתונים של הדרך ומהאדמות החקלאיות והכפרים הקטנים אנחנו נכנסים לעיירה ללין, שבה אנו מסיימים את היום.

 

 
 LALIN TO BANDEIRA :יום הליכה 4 

לפנינו שלב קצר ונעים  עם עליות ומורדות מתונות. אנו מתקדמים דרך כפרים קטנים, יערות ירוקים ושדות פתוחים, חוצים את העיר "סלידה" ואת הגשר מימי הבינים על נהר הדזה לעבר "בנדיירה" הידוע בזכות פשטידות האמפנדס הגליציאניות שלה, שם תחכה לנו הסעה למקום הלינה שלנו ללילה הזה, בית אבן מהמאה ה 17 שהיה שייך למשפחה פיאודלית ושופץ למלון.

 

 
 BANDEIRA TO LESTEDO: יום הליכה 5

היום אנחנו נכנסים אל המחוז האחרון של הויה דה לה פלאטה, מחוז קורוניה. נחזור אל השביל לישורת לפני אחרונה שלנו בדרך לקתדרלה של סנטיאגו. הבמה של היום מספקת לנו הצצה אל כפרים חקלאיים אותנטיים אשר שימרו מסורות קדומות המקיימות שנים רבות. אנו מתקדמים במסלולי אספלט נוחים עם עליות וירידות מתונות, כשהיוצא מן הכלל הוא הירידה החזקה ל"עמק נהר האולה" שמסתיימת בעיר פונטה אולה המתפארת בגשר הרומי העתיק והמפואר שמעל הנהר. באוטיריו נוכל לעצור ולהתרשם מהקפלה היפה מהמאה ה18 ומהמזרקה של סאנטיאגיאנו. 

 

 
 LESTEDO TO SANTIAGO DE COMPOSTELA :יום הליכה 6 

השלב הקצר של היום יאפשר לנו להגיע לקתדרלה לפני השעה 13 בצהרים. המסלול הוא נעים יותר מכפי שאפשר לצפות כשמתקרבים לעיר הגדולה. הדרך מספקת לנו אזורים כפריים ועירוניים עד לסיום למרגלות הקתדרלה המפוארת והבלתי נשכחת של סנטיאגו דה קומפוסטלה.

 

 
SANTIAGO DE COMPOSTELA

משרד הצליינים – בהגיענו לעיר, ניגש למשרד הצליינים, שליד הקתדרלה להנפקת תעודת הקומפוסטלה (ניתנת לאחר שבדקו את דרכון החותמות המאשר כי צעדנו ברגל את 100 הק"מ האחרונים של הדרך).

יום אחרון  – לאחר התארגנות וארוחת הבוקר ניפרד מהקבוצה כשאנחנו לוקחים אתנו זיכרונות וחוויות לחיים.

 

 
פירוט המסלול:

פעילות: הליכה

משך זמן: 8 ימים

ימי הליכה: 6 ימים

מרחק:  117 ק"מ (ממוצע של בין 16-26 ק"מ ביום) 

רמת קושי: בינוני

סוג הסיור: הדרכה קבוצתית + הדרכה ותרגול מיינדפולנס

מחיר: 1699 יורו לאדם בחדר זוגי 

כולל:

שילוב נהדר של מקומות עם לינה נוחה וחדרים פרטיים ונקיים עם מקלחת צמודה.

לינה וארוחת בוקר.

העברות ציוד ממקום למקום.

 ארוחות ערב מקומיות.6

תרגול והדרכה יומית של מיינדפולנס.

ערכת ליוצאים למסע, הכוללת רשימת ציוד, תכנית אימונים ודרכון לעולי רגל.

ליווי המסע בתכנים של "מסע הגיבור" – תרגילים רבי עוצמה להתמודדות מול שינויים ואתגרים שהמסע מפגיש אותנו עימם

העברות משדה התעופה בסנטיאגו לנקודת ההתחלה לפי התכנית

העברות בדרך לפי תכנית.

לא כולל:

הוצאות אישיות לרבות ארוחות שלא נכללות במחיר הנ"ל

ביטוח ציוד וביטוח אישי ורפואי (חובה).

כל מה שלא צוין לעיל.

טיסות אל ומארץ היעד.

 

 
תכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח

 

 
Dare2Walk
שבילי הקמינו דה סנטיאגו זו המומחיות שלנו

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

השאר פרטים ליצירת קשר