AA4316E0-667F-408E-B4F0-A0A951339688.JPG

Dare2Walk

ללכת בדרך אחרת

פרימיטיבו – אוביידו ללוגו – מסלול

הקמינו פרימיטיבו הוא אחד המסלולים המאתגרים והיפים מבין השבילים. הוא הולך ממחוז אסטוריאס דרך מרחבי הגליסיה אל סנטיאגו דה קומפוסטלה. השם פרימיטיבו נובע מהעובדה שזוהי הדרך הראשונה אותה הלך המלך אלפונסו השני ופמלייתו במאה התשיעית לבקר בקברו של השליח.

המסלול שלנו מתחיל בעיר אוביידו ומסתיים בעיר לוגו ואורכו כ 215 קילומטרים. זהו החלק הראשון של הקמינו פרימיטיבו, הדרך המקורית . התכונות העיקריות המאפיינות את הדרך הם אתגריות המסלול ויופי הסביבה . תוואי הדרך מגוון ומשתנה בכל שלב, הדרך חוצה עשרות יערות, נהרות, נחלים, כרי דשא, עמקים, הרים וכפרים, במיוחד בחלק האסטורי . רוב הדרך עוברת בטבע ולמרבה המזל יש מעט מאוד קשר עם דרכי תנועה.

אחד היתרונות הבולטים ביותר בדרך זו הוא מספר ההולכים בה. השביל עדיין שומר על סולידיות, אבל מצד שני גם אינו מבודד לחלוטין.

פירוט המסלול: פעלות: הליכה

משך זמן: 11 ימים

ימי הליכה: 9 ימים

מרחק: 215 ק"מ

רמת קושי: קשה

סוג הסיור: הדרכה קבוצתית

מחיר: 1699 יורו לאדם בחדר זוגי

תאריך: 23/09-03/10.2021

 

פירוט המסלול:

יום 1: הגעה לאוביידו

ניפגש בשדה התעופה של אסטוריאס ומשם נצא בהסעה מרוכזת אל אוביידו, נקודת המוצא של הקמינו פרימיטיבו. העיר מאופיינת ברובע היסטורי מדהים ונוכל לשוטט בה ולגלות את הפסלים הרבים, הכיכרות עם הברים ובתי הקפה מלאי החיים וגם את הקתדרלה המפוארת של המלך אלפונסו. בהמשך נעצור לדגום את הסיידר המקומי שהוא המומחיות של אוביידו ולאכול באחת מהמסעדות המקומיות המגישות שפע מנות אסטוריאניות טיפוסיות.

 

יום 2: אוביידו לגראדו (25 ק"מ)

היום שלנו מתחיל בקתדרלה של אל סלבדור ואחרי שנצא מהעיר אנחנו פונים מערבה לפי סימון החץ. מכאן נמשיך ונרד לכיוון פונטה דה גלגוס. ההליכה בסביבה כפרית נעימה חוצה יערות וכרי כפרים קטנים עם עליות ומורדות. שביל הליכה יפיפה לאורך נהר הנורה יוביל אותנו אל הכפר המקסים אסקמפלרו ובהמשך הליכה לאורך נהר הנאלון תוביל אותו אל העיר גראדו.

 

יום 3: גראדו ל סאלס (22 ק"מ)

אנחנו מתחילים את היום בעליה קשה לאלטו דל פרזנו (כ 5 ק"מ), ולאחר מכן נוכל ליהנות מטיול רגלי מתון ונעים דרך אדמות חקלאיות וגבעות עד עמק נרקאה שם נמצאת קורנלנה והמנזר המפואר שלה סן סלבדור אשר מברך את ההולכים. משם נעקוב אחר המסלול המסומן של הקמינו המטפס לעבר סאלס.

 

יום 4 : סאלס ל טינאו ((20ק"מ)

היום המאתגר שלפנינו קשה ולא בגלל אורכו (הוא למעשה קצר יותר), אלא בגלל שהוא מטפס כל הזמן. למרבה המזל, רוב העלייה היא בהתחלה ועוברת בתוך יערות של עצי אלון וערמונים עם נוף מדהים. בהמשך נגיע ללה אספינה ונכנס לאזור בעל אופי ומסורות אסטוריאניות חזקות.

יום 5 : טינאו לפולה דה איינדה (30ק"מ)

הנוף שיתגלה בפנינו לאחר הטיפוס ביציאה מטינאו הוא אחד היפים שנגלה בשביל הפרימיטיבו, עולם החי, הצומח והעושר האקולוגי שבזכותם הפך הקמינו פרימיטיבו לאחד השבילים היעקובים המוצלחים ביותר יתגלו לנו בתפארתו. היום רצוף בעליות וירידות תכופות ובסיומו נגיע אל העיירה המקסימה פולה דה איינדה.

 

יום 6 : פולה דה איינדה ברדוצ'דו (17.5 ק"מ)

הרי מערב אסטוריאס הם התפאורה המפוארת לבמה שלנו היום שמתחיל בעלייה של כמעט 600 מטרים ומגיע לפסגת פוארטו דל פאולו. אחריה נרד בדרך מימי הביניים המכונה "דרך בתי החולים", נעבור ביערות אחדים ונגיע לברוצ'דו הרגועה.

 

יום 7: ברדוצ'דו לגראנדס דה סאלימה ( 21 ק"מ)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרכנו בעקבות החץ הצהוב לאחד הימים הקשים ביותר של השביל אך גם המתגמלים ביותר. נתחיל בטיפוס לאגם סלימה בגובה 1100 מטר שם יקבלו את פנינו נופים מרהיבים של נהר נאביה וההרים המקיפים אותו. משם בירידה תלולה של 7 קילומטרים ונוף עוצר נשימה נחצה את הסכר ונעשה את דרכנו לגראנדס דה סאלימה.

 

יום 8 : גראנדס דה סאלימה ל פונסגרדה (26 ק"מ)

אל התצפיות הנאות על הרי קנטבריה נגיע לאחר טיפוס בעלייה התלולה אל אל אכבו (1050 מ). הגיע הזמן להיפרד מהחבל האסטוריאני ולהגיד שלום לארץ הקלטים – הגליסיה! לאחר שנחלוף על כפרי ההרים קברריה, פונטיה וברביטו נגיע לפונסגרדה אשר נודעת בזכות נס המזרקה של השליח יעקב הקדוש, בו הפך את מי הזרקה לחלב טרי עבור אלמנה מרוששת וילדיה.

 

יום 9 : פונסגרדה לאו קאדבו באליירה (24 ק"מ)

לאחר מנוחת לילה וארוחת בוקר נעזוב את פונסגרדה בעקבות הסימון של החץ הצהוב. בהמשך הדרך נגיע אל בית החולים דה מונטו היושב על ראש הגבעה, הוא נמצא כרגע בהריסות אך היה בין האחרונים שנסגרו, וכנראה שהיה החשוב ביותר בכל שבילי הקמינו שבגליסיה. בהמשך בדרך לאו קאדבו נחלוף על פני עוד כמה כפרים מוזרים בעלי חשיבות היסטורית מקומית אשר בהם נלחם אלפונסו השני בצבא המורי.

 

יום 10 : או קאדבו באליירה ללוגו (31 ק"מ)

היום האחרון למסע שלנו ארוך מאוד אבל הוא עובר דרך מסלולים נוחים וכפרים קטנים ומיוחדים. אחד מהם הוא פרדבלה השומר על חלק גדול מאופיו המקורי במבנים הנקראים פזאוס (דירות סגורות פרימיטיביות) ועוד מבנים מעניינים אחרים. אחרי קסטרוברדה נחלוף על עוד כפר נטוש השוכן בנוף יפיפה , סוטומריל ונחצה עוד אדמות חקלאיות בהם נוכל לראות את המקומיים עובדים בהם כמו בימי קדם, לבסוף נגיע אל "לוסוס אוגוסטי" או בשמה היום, לוגו, העיר העתיקה ביותר בחבל גליסיה! העיר היחידה באירופה המוקפת כולה בחומות רומיות.

 

 

יום 11 : לוגו

אחרי ארוחת הבוקר ניפרד מהקבוצה כשאנחנו לוקחים איתנו הרבה זיכרונות לחיים וחוויה בלתי נשכחת.

כולל:

שילוב נהדר של מקומות עם לינה נוחה וחדרים פרטיים ונקיים עם מקלחת צמודה (רמה של 2/3 כוכבים) .

10 ארוחת בוקר 9 ארוחות ערב מקומיות.

העברות ציוד ממקום למקום.

ערכת ליוצאים למסע, הכוללת רשימת ציוד, תכנית אימונים ודרכון לעולי רגל.

ליווי והדרכה ע"י מדריך מנוסה

העברות משדה התעופה באוביידו לנקודת ההתחלה לפי התכנית

העברות בדרך לפי תכנית.

לא כולל:

הוצאות אישיות לרבות ארוחות שלא נכללות במחיר הנ"ל

ביטוח ציוד וביטוח אישי ורפואי (חובה).

כל מה שלא צוין לעיל.

טיסות אל ומארץ היעד.

כניסה לאתרים.

היציאה למסע מותנית במינימום 10 משתתפים

במקרה שמספר הנרשמים לא יגיע למינימום אנשים תינתן אפשרות לצאת בהדרכה עצמאית (עם החזר כספי של עלות ההדרכה).

 

תכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

 

Dare2Walk

שבילי הקמינו דה סנטיאגו זו המומחיות שלנו

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

השאר פרטים ליצירת קשר